Spin-offy „The Walking Dead” dostaną drugie sezony! Daryl wraca w zwiastunie

Mimo że główna seria „The Walking Dead” zakończyła się już na dobre, to jej bohaterowie tak szybko ekranów nie znikną. Pierwsze dwa spin-offy zostały już oficjalnie przedłużone na kolejne sezony. Dodatkowo pokazano właśnie zwiastun serialu „The Walking Dead: Daryl Dixon” i ujawniono tytuł spin-offu poświęconego Rickowi i Michonne.

Seriale „Dead City” i „Daryl Dixon” dostaną drugie sezony

AMC nie zamierza tak szybko opuszczać świata opanowanego przez Żywe trupy. Stacja przedłużyła już na drugie sezony obydwa pierwsze spin-offy. Kolejnych odcinków doczeka się produkcja „The Walking Dead: Dead City” (finał pojawi się już 23 lipca), w której w rolach głównych występują Lauren Cohan i Jeffrey Dead Morgan oraz mający debiutować jesienią serial „The Walking Dead: Daryl Dixon” z Normanem Reedusem w roli głównej.

Ujawniono też pierwszą zapowiedź trzeciego serialu pod tytułem „The Walking Dead : The Ones Who Live”, który opowie dalsze losy Ricka i Michonne. Produkcja ma zadebiutować w 2024 roku. Akcja serialu, rozgrywa się na sześć lat po zaginięciu Ricka, w „scenografii nigdy wcześniej w tym uniwersum niewidzianej”. Showrunnerem i głównym pomysłodawcą projektu jest Scott M. Gimple. Seria jest zapowiadana jako epicka historia miłosna z udziałem dwóch postaci zmienionych przez przekształcający się świat.

Sprawdź też: Wasz ulubiony serial animowany wraca z 2. sezonem. Będzie specjalny odcinek „Niezwyciężonego”.

W swoim solowym serialu Daryl zostaje wyrzucony na brzeg we Francji i stara się dojść do tego, jak się tutaj znalazł i dlaczego. Serial skupi się na jego podróży przez zniszczoną, ale niebezpieczną Francję, w trakcie której nasz bohater ma nadzieję znaleźć drogę powrotną do domu. Jednak gdy rusza w podróż, nawiązuje nowe relacje, które komplikują jego plan. Bohater spotka na swojej drodze między innymi Isabelle (Clémence Poésy), przedstawicielkę tajemniczej grupy religijnej, z którą połączy siły.

Podczas wspólnej podróży po Francji oboje będą musieli mierzyć się ze swoją mroczną przeszłością. Jedną z głównych ról w produkcji odegra też Quinn (w tej roli Adam Nagaitis), Brytyjczyk wysiedlony ze swojego kraju, który stał się wyjątkowo potężną personą na mapie postapokaliptycznego Paryża jako handlarz na czarnym rynku i właściciel Demimonde, podziemnego klubu nocnego.

zdj. AMC