AMC wkracza do świata z powieści Anne Rice. Pierwszy teaser serialu „The Mayfair Witches”

AMC udostępniło w sieci pierwszy teaser „The Mayfair Witches”, czyli drugiego serialu osadzonego w uniwersum powieściopisarki Anne Rice. Produkcja ma zadebiutować po wyemitowaniu nowej wersji „Wywiadu z wampirem”, czyli na początku przyszłego roku.

Polscy widzowie będą musieli wprawdzie jeszcze trochę zaczekać na możliwość zobaczenia serialu „Wywiad z wampirem”, ale wszystko wskazuje na to, że dreszczowiec okaże się kolejnym hitem stacji AMC. (Na chwilę obecną, produkcja cieszy się znakomitym wynikiem 98% w serwisie Rotten Tomatoes). Tymczasem otrzymaliśmy już pierwszą zapowiedź serialu poszerzającego nowo wprowadzony świat. 

„The Mayfair Witches” opowie historię bystrej młodej neurochirurg, która odkrywa, że jest dziedziczką rodu czarownic. Usiłując poradzić sobie ze swoimi nowo odkrytymi mocami, bohaterka musi znaleźć sposób na pogodzenie się ze złowieszczą istotą, która przez pokolenia prześladowała jej przodków. 

Poza Alexandrą Daddario w obsadzie są też: Tongayi Chirisa („Palm Springs”), Jack Huston („Fargo”), Annabeth Gish („Nocna msza”), Beth Grant („Rain Man”, „To nie jest kraj dla starych ludzi”), Erica Gimpel („God Friended Me”, „Black Lightning”) i Jen Richards („Her Story”). Jako producentki wykonawcze i scenarzystki, serię opracowują Esta Spalding („Masters of Sex”) oraz Michelle Ashford („Pacyfik”). 

Za kamerą pierwszego odcinka serialu znalazła się Axelle Carolyn, która w ciagu ostatnich lat odpowiadała za wybrane odcinki takich telewizyjnych dreszczowców, jak „American Horror Story”, „Nawiedzony dwór w Bly” i „Creepshow”. Z kolei zdjęciowcem serii jest Joseph Gallagher („Masters of Sex”, „Goldbergowie”). 

zdj. AMC