„American Horror Story” powraca. Znamy pełny tytuł i datę premiery 11. sezonu

Nowe informacje o „American Horror Story”. Ujawniono dziś, że w ramach 11. sezonu popularny dreszczowiec FX powróci do ramówki stacji z podtytułem „New York City”. Poznaliśmy też dokładną datę premiery.

Choć zarys fabuły jedenastego sezonu nie został jeszcze odsłonięty przed widzami, nowa zapowiedź ujawnia główny tagline następnej serii. Brzmi on następująco: „New Season. New City. New Fears”, czyli „Nowy Sezon. Nowe Miasto. Nowe strachy”. Produkcja zadebiutuje na FX dokładnie 19 października. Możemy założyć, że tak jak i wszystkie pozostałe odcinki „American Horror Story”, w Polsce nowy sezon będzie można zobaczyć za pośrednictwem platformy streamingowej Disney Plus

Przypomnijmy, że w kolejnych odcinkach pojawią się między innymi znany ze „Star Treka” Zachary Quinto (w „AHS” pojawiał się wcześniej w latach 2011-2013), mająca w dorobku rolę w ostatnich „Gwiezdnych Wojnach” Billie Lourd (2017-2021), Isaac Powell  (2021), który wystąpił w muzycznym dramacie „Drogi Evanie Hansenie” oraz Patti LuPone (2013) znana z takich produkcji, jak „Dom grozy”, czy „Wożąc panią Daisy”.

Sprawdź też: „Pierścienie Władzy” z lepszym wynikiem w streamingu niż „Ród smoka”? Ilu widzów oglądało pierwsze odcinki?

W „American Horror Story: New York City” pojawią się też aktorzy, z którymi twórca serii Ryan Murphy współpracował przy okazji innych projektów: Sandra Bernhard („Pose”), Joe Mantello („Hollywood”) oraz Charlie Carver („Ratched”). Mimo sekretnego charakteru projektu, kostiumy i elementy scenografii dostrzeżone przez fanów na planie wskazywały, że akcja nowej historii może zostać osadzona w latach siedemdziesiątych lub osiemdziesiątych ubiegłego wieku

Poniżej nowy plakat „American Horror Story: New York City”.

American-Horror-Story-nowy-plakat-11-sezonu.jpg

Źródło: Bloody Disgusting / zdj. FX