Kto będzie nowym „American Psycho”? Ten aktor jest coraz bliżej roli Christiana Bale'a!

Luca Guadagnino od dłuższego czasu zapowiada przygotowania nowej adaptacji słynnego „American Psycho” – nadal nie wiadomo jednak, kto zagra główną rolę. Wśród kandydatów znów wymienionego tego młodego gwiazdora. Czego dowiedzieliśmy się z najnowszego raportu?

Kto zagra Patricka Batemana w nowym „American Psycho”?

Nazwisko Patricka Schwarzeneggera, znanego przede wszystkim z serialu „Biały Lotos”, od dawna przewija się w fanowskich dyskusjach na temat na temat idealnego kandydata do przejęcia roli Christiana Bale'a. Najnowszy raport wskazuje, że o młodym aktorze mówi się również pośród twórców przyszłego filmu adaptującego na nowo powieść Breta Eastona Ellisa z 1991 roku.

THR podało w ostatnią środę, że Schwarzenegger rzeczywiście może zagrać główną rolę w nowej wersji „American Psycho”. Źródła serwisu twierdzą, że aktor zdecydowanie jest „na radarze twórców”. Niektórych przedstawicieli wytwórni Lionsgate, która zajmie się realizacją filmu, martwi jednak, że aktor nie ma w dorobku żadnej roli w głośnym filmie pełnometrażowym. THR zwraca uwagę, że w tym samym położeniu był jednak i Christian Bale, gdy przed pona dwiema dekadami wcielał się w Patricka Batemana.

Sprawdź też: Predator pojawi się w serialu „Obcy: Ziemia”?! Co takiego oznaczają TE easter eggi?

Portal dodaje, że na korzyść Patricka Schwarzeneggera może zadziałać nieprędki termin realizacji filmu „American Psycho”. Aktor przyjął role w kilku gwiazdorskich produkcjach – zobaczymy go między innymi w komediodramacie „Love of Your Life” z Margaret Qualley – i do czasu ostatecznego kompletowania obsady adaptacji „American Psycho” może jeszcze odpowiednio rozbudować swój pełnometrażowy dorobek. Warto przypomnieć, że sporo mówi się o dołączeniu Schwarzeneggera do uniwersum Marvela. O ile plotki się potwierdzą, miałby zagrać Scotta Summersa aka Cyclopsa w wyczekiwanym przez fanów MCU reboocie „X-Men”. Dodajmy, że z filmem łączone jest też inne głośne nazwisko.

american-psycho-obsada-nowa-wersja-patrick-schwarzenegger.JPG

A co na to wszystko sam Schwarzenegger? THR zapytał aktora, czy chciałbym wcielić się w Patricka Batemana. Choć gwiazdor odpowiedział wymijająco, nie krył, że marzy przede wszystkim o współpracy z Lucą Guadagnino. Przypomnijmy też, że jeszcze w 2024 roku, reagując na pierwsze wieści o nowym „American Psycho”, napisał krótko: „Moje marzenie”.

Sprawdź też: Willem Dafoe jako Scrooge? Reżyser „Nosferatu” nakręci nową wersję „Opowieści Wigilijnej”!

Dodajmy, że nazwisko Schwarzeneggera padało w powiązaniu z „American Psycho” równie chętnie, co kandydatura Austina Butlera. Rzekomy brak jednoznacznego odzewu od gwiazdora „Elvisa” i „Władców przestworzy” otworzył jednak drogę innym aktorom. Przypomnijmy, że scenariusz do filmu napisze Scott Z. Burns („Intrygant”, „Raport”). Jak opisywała już wytwórnia Lionsgate, nie będzie to remake filmu Mary Harron z 2000 roku ze wspomnianym Christianem Bale’em w roli głównej, lecz zupełnie nowa interpretacja powieści Ellisa. „Jesteśmy bardzo podekscytowani, że do naszego portfolio dołącza kolejny znakomity twórca” – mówił o projekcie Adam Fogelson, szef Lionsgate Motion Picture Group. – „Luca to niezwykły artysta i wizjoner, który stworzy zupełnie nową interpretację tej silnej i klasycznej historii.”

A kiedy Luca Guadagnino zajmie się realizacją filmu? Ceniony reżyser pracuje obecnie na kilka różnymi projektami. Obok zapowiadanego od lat i nadal niepotwierdzonego sequela „Tamtych dni, tamtych nocy” w planach do niedawna był też film na motywach komiksów DC. W produkcji, która wciąż jeszcze stoi pod znakiem zapytania twórca „Queer” i „Challengers” przyjrzałby się postaci kultowego Sierżanta Rocka.

Źródło: The Hollywood Reporter / zdj. Lionsgate