Amerykanie odpowiadają na polskie „1670”. Dżuma, orgie i wino w serialu „Dekameron”

Po sukcesie polskiego serialu „1670” najwyraźniej Netflix upodobał sobie komediowe produkcje przedstawiające w krzywym zwierciadle średniowieczne podziały klasowe. Tym razem nie trafimy jednak na polską wieś, a do Włoch, gdzie szlachta ukrywając się przed epidemią dżumy wyprawia mocno zakrapiane orgie. Co z tego wyniknie?

Netflix tym razem będzie śmiał się z włoskiej szlachty. Oto serialDekameron

Polski serial „1670” będący komediową produkcją osadzoną w realach szlacheckiej polskiej z XVII wieku odniósł spory sukces i aktualnie trwają przygotowania do premiery drugiego sezonu. Zanim jednak wrócimy do wsi Adamczycha, będziemy mogli cofnąć się o kilka wieków wstecz i zanurzyć w komediową wersję wydarzeń rozgrywających się podczas epidemii dżumy na włoskiej ziemi.

Wszystko za sprawą zapowiedzianego właśnie serialu „Dekameron” osadzonego w realiach włoskiej prowincji z XIV wieku. Twórcy obiecują, że zobaczymy seksualną orgię, podczas której wino leje się szerokim strumieniem. Serial ma być ckliwą czarną komedią poruszającą jakże aktualny temat klasowych starć w czasach zarazy. Jest rok 1348, a czarna śmierć dziesiątkuje Florencję.

Sprawdź też: Serialowi giganci wracają! Nowe odcinki „Bridgertonów” i „The Boys”, czyli lista premier tygodnia!

Garstka szlachetnie urodzonych zaszywa się razem ze służbą w wielkiej rezydencji, aby w luksusowych warunkach przeczekać niebezpieczeństwo. Gdy jednak zasady społeczne przestają obowiązywać, rozpoczyna się walka o przetrwanie, w której naprzeciw siebie stają podstępne i niegodziwe postaci.

Twórczynią serialu jest Kathleen Jordan. Inspirację dla nowej produkcji Netfliksa stanowił XIV-wieczny zbiór nowel pt. „Dekameron”. Premierę wyznaczono na 25 lipca. Na pierwszy sezon złoży się osiem odcinków.

zdj. Netflix