Amy Adams chciałaby wrócić jako Lois Lane

Filmowy świat DC Comics zaczyna zmierzać w zupełnie innym kierunku, niż wydawało się to jeszcze kilka lat temu. Nowa droga obrana przez włodarzy Warnera oznacza dla wielu dotychczasowych gwiazd DCEU definitywne rozstanie z uniwersum. Z rolą Batmana pożegnał się już Ben Affleck, a teraz na temat swojego powrotu do roli Lois Lane ponownie wypowiedziała się Amy Adams.

Aktorka już w grudniu 2018 roku zasugerowała w programie Variety’s Actors on Actors, że obecnie jest poza filmami z uniwersum DC, a cały filmowy świat superbohaterów Warnera przeżywa aktualnie sporą reorganizację. Amy Adams twierdziła wówczas, że nikt ze studia nie kontaktował się z nią w sprawie powrotu do roli i nie wie, co Warner zaplanował dla postaci Lois Lane, Supermana i innych postaci DC Comics.

W ostatniej rozmowie z magazynem Empire aktorka przyznała, że od tego czasu niewiele się zmieniło, a Warner podąża teraz w zupełnie nowym kierunku, w którym nie ma miejsca dla Lois Lane. Aktorka przyznała jednak, że jest jak najbardziej otwarta na powrót do świata DC Comics, ale nie ma jednak zbyt dużych nadziei, że do tego dojdzie.

Cały czas nie wiemy, co Warner Bros. zamierza zrobić z postaci Supermana. Wcześniejsze plotki sugerowały, że studio chce skupić się na innych bohaterach, w tym na postaci Supergirl, która miałaby otrzymać swój solowy film.

Adams po raz pierwszy pojawiła się jako Lois Lane w 2013 roku w filmie Człowiek ze stali, który rozpoczął filmowe uniwersum DC. Aktorka powróciła do swojej roli jeszcze dwukrotnie w filmach Batman v Superman z 2016 roku i Liga Sprawiedliwości z 2017 roku.

źródło: Comicbook.com / zdj. Warner Bros. / DC Comics