Amy Adams nie wróci jako Lois Lane - aktorka komentuje

Studio Warner Bros. pokazuje w ostatnich tygodniach, że chce poszerzać swoje filmowe uniwersum DC o kolejnych superbohaterów, co może sugerować, że postacie odgrywające do tej pory istotne role w filmach DC powoli odchodzą w cień. Kolejną z takich postaci ma być Lois Lane grana przez nominowaną do Oscara Amy Adams. Poznajcie szczegóły.

Amy Adams gościła ostatnio w programie Variety’s Actors on Actors, gdzie rozmawiała z Nicole Kidman, którą niedługo będziemy mogli zobaczyć w najnowszym filmie DC Comics opowiadającym o przygodach Aquamana. Aktorka, która od pięciu lat wcielała się w Lois Lane, zdradziła, że obecnie jest poza filmami z uniwersum DC i dodała, że cały filmowy świat superbohaterów Warnera przeżywa aktualnie sporą reorganizację.

Myślę, że na aktualnie jestem poza światem DC. Myślę, że pracują teraz nad odświeżeniem uniwersum. Nie znam szczegółów.

Deklaracja aktorki potwierdza jedynie wcześniejsze doniesienia, które sugerowały, że Warner Bros. zamierza na długo zrezygnować z postaci Supermana i skupić się na innych bohaterach. Nic więc dziwnego, że w przeobrażonym uniwersum DC zabrakło również miejsca dla Lois Lane, która była ściśle połączona z postacią Clarka Kenta.

Adams po raz pierwszy pojawiła się jako Lois Lane w 2013 roku w filmie Człowiek ze stali, który rozpoczął filmowe uniwersum DC. Aktorka powróciła do swojej roli jeszcze dwukrotnie w filmach Batman v Superman z 2016 roku i Liga Sprawiedliwości z 2017 roku.

źródło: Comicbook.com / zdj. Warner Bros. / DC Comics