
Amy Adams i Adam McKay ponownie łączą siły. Duet pracujący niedawno przy filmie „Vice” zrealizuje nowy miniserial dla Netfliksa.
Serial pod tytułem „Kings of America” oparty będzie na prawdziwych wydarzeniach i opowie historie trzech kobiet, których życie było nierozerwalnie splecione z firmą Walmart. Jedną z bohaterek będzie spadkobierczyni giganta handlowego, drugą zostanie wieloletnia dyrektorka regionalnego oddziału sieci Walmart, a trzecią, szeregowa pracownica sklepu, która odważyła się stanąć do walki ze sklepem w największym pozwie zbiorowym w historii Stanów Zjednoczonych.
Amy Adams zagra jedną z głównych bohaterek, ale jak na razie nie ujawniono jeszcze, w której konkretnie roli będziemy mogli ją zobaczyć. Aktorka zostanie także producentką serialu. Nad produkcją w roli producenta będzie czuwał także Adam McKay, który wyreżyseruje pierwszy odcinek. Ostatnio McKay coraz częściej zajmuje się telewizyjnymi produkcjami. W tym roku stanął za kamerą pierwszego epizodu serialu „Untitled Lakers Project”, a w 2018 roku wyreżyserował debiutancki odcinek „Sukcesji”.
Showrunnerką i scenarzystką serialu została Jess Kimball Leslie.
źródło: variety.com / zdj. Warner Bros.