Amy Adams z główną rolą w czarnej komedii „Nightbitch”

Amy Adams znalazła swój kolejny filmowy projekt. Sześciokrotnie nominowana do Oscara aktorka zagra główną rolę w czarnej komedii „Nightbitch”, przy której po raz piąty będzie miała okazję współpracować z wytwórnią Annapurna Pictures. Wcześniej Adams łączyła siły ze studiem przy filmach „Mistrz”, „American Hustle”, „Ona” oraz „Vice”.

Bohaterką historii jest bezimienna kobieta, była artystka, która po narodzinach syna pozostawiła w tyle swoją karierę i zaczęła zajmować się domem. Kobieta z każdym kolejnym dniem spędzonym w domu nabiera przekonania, że zaczyna zmieniać się w psa... Jej mą spędzający w pracy pięć dni w tygodniu z łatwością lekceważy obawy żony, tymczasem bohaterka musi zmagać się z coraz bardziej realnymi przejawami swojego lęku przed samotnością i ukrytym alter ego. Jej stan pogarsza się, kiedy dochodzi do spotkania z miejscowym kotem...

Film będzie ekranizacją debiutanckiej powieści Rachel Yoder o tym samym tytule, która zadebiutuje na rynku latem 2021 roku. Pisarka sama przygotuje scenariusz oraz zajmie stanowisko jednej z producentek. Data rozpoczęcia prac na planie nie została jeszcze ustalona. Nie wiemy też, kiedy produkcja ma wejść do kin.

źródło: deadline.com / zdj. Warner Bros.