Amy Adams zmieni się w psa. Pierwszy plakat horroru „Nocna suka”

„Nocna suka”, dreszczowiec z główną rolą Amy Adams („Zwierzęta nocy”), który wytwórnia Searchlight Pictures nakręciła jeszcze w 2022 roku doczekał się pierwszego plakatu. Potwierdza, że film adaptujący głośną książkę Rachel Yoder trafi do kin tej jesieni.

Nocna suka” opowie historię byłej artystki, która po narodzinach syna porzuca karierę i zaczyna zajmować się domem. Kobieta z każdym kolejnym dniem spędzonym na wypełnianiu rutynowych obowiązków nabiera przekonania, że... zaczyna zmieniać się w psa. Jej mąż, spędzający w pracy pięć dni w tygodniu lekceważy obawy żony, tymczasem bohaterka musi zmagać się z coraz bardziej realnymi przejawami swojego lęku przed samotnością i ukrytym alter ego.

Sprawdź też: Anya Taylor-Joy będzie milczała przez większość „Furiosy”. Zbyt wiele słów spowalnia akcję

Powieść Rachel Yoder zaparła mi dech w piersiach. Nie czułam takich emocji wobec książki od czasu Wyznań nastolatki” – opowiadała o pierwowzorze reżyserka filmowej adaptacji, Marielle Heller. „To mroczna i przezabawna opowieść o macierzyństwie i gniewie, która sprawiła, że poczułam się dostrzeżona”. Książkę na potrzeby scenariusza zaadaptowała sama autorka literackiego odpowiednika.

Nightbitch Amy Adams.JPG

Amy Adams w nowym horrorze. Kiedy premiera „Nocnej suki”?

Za oceanem do kinowej premiery filmu ma dojść dokładnie 6 grudnia tego roku. O polskiej premierze na chwilę obecną nie słyszeliśmy – możemy jednak spekulować, że – o ile nie dojdzie do debiutu na rodzimym wielkim ekranie – „Nocna suka” zasili ofertę platformy Disney+.

Za realizację filmu odpowiada studio Annapurna Pictures, mające w dorobku takie tytuły, jak „American Hustle”, „Foxcatcher”, „Spring Breakers”, „Wróg numer jeden”, czy „Vice”.

Sprawdź też: Nowy dreszczowiec od autora „Wpuść mnie”. Zachwycił widownię Sundance – mamy zwiastun

Obok występującej w głównej roli Amy Adams w filmie pojawiają się przede wszystkim: Mary Holland, znana między innymi za sprawą serialu „Kobieta z domu naprzeciwko dziewczyny w oknie”, Scoot McNairy („Narcos: Meksyk”), Zoe Chao („Afterparty”), Jessica Harper („Suspiria”), Ella Thomas („Droga bez odwrotu”) i Garrett C. Phillips („Kłopoty z facetami”).

źródło: Bloody Disgusting / zdj. Annapurna Pictures