Amy Adams zostanie „Nocną suką” dopiero na koniec roku. Film Disneya z datą premiery

„Nocna suka”, dreszczowiec z główną rolą Amy Adams, który wytwórnia Searchlight Pictures nakręciła jeszcze w 2022 roku w końcu doczekał się dokładnej daty premiery. Film adaptujący kontrowersyjną powieść Rachel Yoder trafi na ekrany kin i dojdzie do tego pod koniec tego roku.

Amy Adams zagrała w nowym horrorze od Disneya

Przypomnijmy, że „Nocna suka” opowie historię byłej artystki, która po narodzinach syna porzuca karierę i zaczyna zajmować się domem. Kobieta z każdym kolejnym dniem spędzonym na wypełnianiu rutynowych obowiązków nabiera przekonania, że... zaczyna zmieniać się w psa. Jej mąż, spędzający w pracy pięć dni w tygodniu lekceważy obawy żony, tymczasem bohaterka musi zmagać się z coraz bardziej realnymi przejawami swojego lęku przed samotnością i ukrytym alter ego

Sprawdź też: David Fincher przerobi dla Netfliksa klasyczny kryminał Hitchcocka. Ben Affleck z główną rolą?

Powieść Rachel Yoder zaparła mi dech w piersiach. Nie czułam takich emocji wobec książki od czasu Wyznań nastolatki” – opowiadała o pierwowzorze reżyserka filmowej adaptacji, Marielle Heller. „To mroczna i przezabawna opowieść o macierzyństwie i gniewie, która sprawiła, że poczułam się dostrzeżona”. Książkę na potrzeby scenariusza zaadaptowała sama autorka literackiego odpowiednika.

Nocna suka Amy Adams

W Polsce pierwowzór „Nocnej suki” ukazał się nakładem wydawnictwa Prószyński

Wytwórnia Searchlight nie spieszyła się z wyznaczeniem premiery „Nocnej suki”. Choć prace na planie produkcji dobiegły końca aż dwa lata temu, studio przez długi czas nie było w stanie dookreślić ani terminu debiutu, ani odpowiedzieć, czy adaptacja trafi na ekrany kin, czy do streamingu (jeszcze kilka miesięcy temu sugerowano, że w pierwszej kolejności zobaczą ją użytkownicy amerykańskiego serwisu Hulu.

Teraz, pierwszy od wielu miesięcy komunikat wytwórni w sprawie „Nocnej suki” potwierdza, że film trafi w pierwszej kolejności do kin. Za oceanem dojdzie do tego dokładnie 6 grudnia tego roku. O polskiej premierze na chwilę obecną nie słyszeliśmy. Możemy mieć jednak nadzieję, że jeśli film powędruje ostatecznie na Hulu to – podobnie jak inne oryginalne tytuły grozy tej usługi – w Polsce zobaczymy go za pośrednictwem platformy Disney+.

Kto jeszcze pojawi się w obsadzie „Nocnej suki”?

Amy Adams

Za realizację filmu odpowiada studio Annapurna Pictures, mające w dorobku takie tytuły, jak „American Hustle”, „Foxcatcher”, „Spring Breakers”, „Wróg numer jeden”, czy „Vice”. 

Obok występującej w głównej roli Amy Adams w filmie pojawiają się też Mary Holland, znana między innymi za sprawą serialu „Kobieta z domu naprzeciwko dziewczyny w oknie” i Scoot McNairy („Narcos: Meksyk”).

źródło: Bloody Disgusting / zdj. Depositphotos