„Anatomia upadku” – wiemy, kiedy zwycięzca festiwalu w Cannes trafi do polskich kin!

Zapiszcie sobie w kalendarzu datę 5 stycznia 2024. Wtedy bowiem na ekrany naszych kin trafi tegoroczny zwycięzca festiwalu filmowego w Cannes - doceniony przez krytykę dramat sądowy pt. „Anatomia upadku” w reżyserii Justine Triet. O dokładnym terminie polskiego debiutu poinformował rodzimy dystrybutor projektu M2 Films.

„Anatomia upadku” opowiada o pokłosiu śmiertelnego wypadku, do którego doszło w odległym górskim domku w Alpach. W tajemniczych okolicznościach zginął Samuel, mąż Sandry i ojciec niedowidzącego syna Daniela. W toku śledztwa nie udaje się ustalić, czy zgon mężczyzny został spowodowany nieumyślnym spowodowaniem śmierci, czy też samobójstwem. W konsekwencji Sandra zostaje aresztowana za morderstwo, a proces sądowy stawia jej niejednoznaczną osobowość pod lupą

Sprawdź też: Polski HIT SPRZED LAT powraca z 2. częścią. Zobaczcie zwiastun nowej „Różyczki”

Gwiazdami „Anatomii upadku” są: Sandra Hüller („Toni Erdmann”), Swann Arlaud („Dzięki Bogu”) oraz Samuel Theis („Francuskie miasteczko”). Triet wyreżyserowała film na podstawie scenariusza, który sporządziła wraz z Arthurem Hararim, współtwórcą jednego z jej poprzednich obrazów - „Sybilli” z 2019 roku. Kilka dni temu do sieci trafił debiutancki zwiastun filmu. Zobaczycie go pod tym linkiem.

Źródło i zdj. M2 Films