Oto wielki zwycięzca tegorocznego festiwalu w Cannes. Zobaczcie pierwszy zwiastun

Do sieci przedostał się premierowy zwiastun filmu „Anatomie d'une chute” („Anatomia upadku”) w reżyserii Justine Triet. Podczas tegorocznej edycji festiwalu w Cannes francuska twórczyni odebrała za projekt najbardziej prestiżową nagrodę imprezy - Złotą Palmę. Rzućcie okiem, jak zapowiada się dramat sądowy, który zachwycił canneńskie jury.

Sandra mieszka z mężem Samuelem i ich niedowidzącym synem Danielem w odległym górskim domku w Alpach. Kiedy Samuel ginie w tajemniczych okolicznościach, śledztwo nie jest w stanie ustalić, czy było to samobójstwo, czy też nieumyślne spowodowanie śmierci. Sandra zostaje ostatecznie aresztowana za morderstwo, a proces sądowy stawia ich burzliwy związek i jej niejednoznaczną osobowość pod lupą. Gdy jej syn staje przed sądem, między nich zaczynają wkradać się wątpliwości.

Sprawdź też: Wyczekiwany film od A24 z Nicolasem Cage'em trafi do polskich kin! Kiedy go zobaczymy?

W rolach głównych „Anatomii upadku” występują: Sandra Hüller („Toni Erdmann”), Swann Arlaud („Dzięki Bogu”) oraz Samuel Theis („Francuskie miasteczko”). Triet wyreżyserowała film na podstawie scenariusza, który sporządziła wraz z Arthurem Hararim, współtwórcą jednego z jej poprzednich obrazów - „Sybilli” z 2019 roku. 

Anatomia upadku” zadebiutuje w amerykańskich kinach już 13 października za pośrednictwem dystrybutora Neon. Na nasze ekrany film wprowadzi M2 Films, jednak na ten moment nie znamy jeszcze polskiej daty premiery.

Źródło i zdj. Neon