Andrew Scott w nowym serialu Netfliksa. Jest potencjał na arcydzieło

Netflix długo zwlekał z pokazaniem światu pierwszej zapowiedzi miniserialu „Ripley”, w którym główną rolę zagrał Andrew Scott, znany między innymi z takich serialowych hitów jak „Sherlock” czy „Fleabag”. W końcu możemy zobaczyć, jak zapowiada się produkcja przejęta od stacji Showtime.

Andrew Scott jako Pan Ripley. Ten serial Netfliksa ma potencjał

Serial realizowany był przez stację Showtime od 2019 roku, ale ze względu na konieczność restrukturyzacji spółki ostatecznie zdecydowano, że Pramount Global rezygnuje z tytułu. Serialem z Andrew Scottem szybko zainteresował się jednak Netflix, który dostrzegł potencjał w serialu bazującym na bestsellerowych powieściach Patricii Highsmith. Jako reżyser i scenarzysta za serial „Ripley” odpowiada Steve Zaillian mający w swoim dorobku serial „Długa noc”.

Sprawdź też: Zdjęcia do „Mortal Kombat 2” zakończone! Tych bohaterów zobaczymy w filmie!

Głównym bohaterem serialu jest tytułowy Tom Ripley, który na zlecenie bogatego mężczyzny z Włoch ma odszukać i przekonać syna bogacza do powrotu w rodzinne strony. Przyjmując zadanie, Tom wkracza na ścieżkę życia oszusta, mordercy i nieuchwytnego przestępcy. Dakota Fanning zagrała Marge Sherwood, Amerykankę przebywającą we Włoszech, która zaczyna podejrzewać, że pod maską dżentelmena Tom Ripley skrywa mroczną naturę.

Tytułowego bohatera w poprzednich adaptacjach grali już Alain Delon w filmie „W pełnym słońcu”, Matt Damon w produkcji „Utalentowany pan Ripley” oraz John Malkovich w filmie „Gra Ripleya”.

zdj. Netflix