Andrew Scott zachwyci nas nową rolą? Netflix zapowiada serial „Ripley”

Netflix przygotowuje się do premiery miniserialu „Ripley” z główną rolą Andrew Scotta znanego z takich serialowych hitów jak „Sherlock” czy „Fleabag”. Zobaczcie pełny zwiastun nowej wersji historii znanej już z dużego ekranu.

Andrew Scott jako Pan Ripley. Tak zapowiada się nowy serial Netfliksa

Serial został zrealizowany dla stacji Showtime, ale po wprowadzeniu cięć w spółce Pramount Global tytuł został odsprzedany Netfliksowi, który dostrzegł w serialu z Andrew Scottem potencjał na swój nowy hit. Produkcja bazuje na bestsellerowych powieściach Patricii Highsmith, które były już przenoszone na ekran.

Tytułowego bohatera w poprzednich adaptacjach grali Alain Delon w filmie „W pełnym słońcu”, Matt Damon w produkcji „Utalentowany pan Ripley” oraz John Malkovich w filmie „Gra Ripleya”. Jako reżyser i scenarzysta odpowiada za nią Steve Zaillian pracujący przy serialu „Długa noc”.

Sprawdź też: Najlepsze filmy i seriale w tym tygodniu! Sprawdź, co warto obejrzeć na Netflix, HBO i SkyShowtime.

Bohaterem opowieści jest Tom Ripley, który na zlecenie bogatego mężczyzny z Włoch ma odszukać i przekonać syna bogacza do powrotu w rodzinne strony. Przyjmując zadanie, Tom wkracza na ścieżkę życia oszusta, mordercy i nieuchwytnego przestępcy. Dakota Fanning zagrała Marge Sherwood, Amerykankę przebywającą we Włoszech, która zaczyna podejrzewać, że pod maską dżentelmena Tom Ripley skrywa mroczną naturę.

Serial „Ripley” zadebiutuje na platformie Netflix już 4 kwietnia.

zdj. Netflix