Animacja „Vivo” o przygodach kinkażu z pierwszym zwiastunem

Netflix pokazał zwiastun animowanego musicalu „Vivo” w reżyserii Kirka DeMicco, twórcy nominowanego do Oscara za animację „Krudowie”.

Vivo” to historia wyjątkowego kinkażu, który spędza całe dnie występując na tętniącym życiem rynku w Hawanie ze swoim ukochanym właścicielem Andrésem (Juan de Marcos González). Chociaż nie mówią tym samym językiem, Vivo i Andrés tworzą idealny duet dzięki wspólnej miłości do muzyki. Niestety wkrótce po tym, jak Andrés otrzymuje list od słynnej Marty Sandoval (Gloria Estefan), która zaprasza byłego partnera na swój pożegnalny koncert w Miami, dochodzi do tragedii. Teraz Vivo musi dostarczyć wiadomość, której Andrés nie zdążył. To list miłosny do Marty napisany wiele lat temu w formie piosenki. Jednak aby dostać się do odległego Miami, odnaleźć Martę i spełnić życzenie swojego przyjaciela, Vivo potrzebuje pomocy Gabi (Ynairaly Simo) — energicznej i nieco zakręconej nastolatki.

W oryginalnej obsadzie głosowej znaleźli się Lin-Manuel Miranda (Vivo), Zoe Saldaña (Rosa), Juan de Marcos (Andrés), Brian Tyree Henry (Dancarino), Michael Rooker (Lutador), Nicole Byer (Valentina), Ynairaly Simo (Gabi), oraz Gloria Estefan (Marta).

Premiera „Vivo” odbędzie się 6 sierpnia na platformie Netflix. Ścieżkę dźwiękową do filmu stworzył Alex Lacamoire.

zdj. Netflix