Anne Hathaway łączy siły ze studiem A24. Wystąpi w następnym filmie twórcy „Zielonego Rycerza”

Anne Hathaway zagra u kolejnego uznanego reżysera kina niezależnego. Po tym jak niedawno ujawniono jej zaangoważnie w nowy film twórcy „Coś za mną chodzi”, aktorka dołączyła do filmu „Mother Mary” studia A24. Za kamerą znajdzie się David Lowery („Zielony Rycerz. The Green Knight”).

A24 zapowiada produkcję jako „popowy epos w konwencji melodramatu”. Film opowie historię pewnej piosenkarki (Hathaway), która nawiązuje relację z kultową projektantką mody. Naprzeciw aktorki z „Diabeł się u Prady” zobaczymy Michaelę Coel, gwiazdę „Mogę cię zniszczyć” (za serial odpowiadała również jako scenarzystka, producentka i reżyserka) i „Gumy do żucia”. 

Sprawdź też: Anne Hathaway gwiazdą nowego filmu reżysera „Coś za mną chodzi” i „Tajemnic Silver Lake”

Sfinansowaniem filmu, obok A24, zajmie się Topic Studios („Spencer”, „Nanny”). David Lowery wyreżyseruje „Mother Mary” według własnego scenariusza. Za ścieżkę dźwiękową odpowie jego stały współpracownik, Daniel Hart. Z kolei Jack Antonoff i Charli XCX napiszą do filmu kilka oryginalnych piosenek . Film będzie trzecim wspólnym projektem Lowery'ego i studia A24 po „Zielonym Rycerzu” i zrealizowanym w 2017 roku dramacie „Ghost Story”. Z kolei najbliższym premiery przedsięwzięciem filmowca jest przygotowane dla Disneya widowisko „Piotruś Pan i Wendy”, w którym pojawiają się Jude Law, Alan Tudyk i Molly Parker. Zerknijcie na zwiastun.

Źródło: Deadline / zdj. Universal