„Ant-Man i Osa: Kwantomania” lada moment trafi na Disney+. Kiedy premiera na VOD?

Najnowszy film Marvela, który zaliczył kinową klapę, zmierza w końcu na platformę Disney+ i do cyfrowej dystrybucji. Niedługo zobaczymy go także na płytach DVD, Blu-ray i 4K UHD. Kiedy „Ant-Mana i Osę: Kwantomanię” będzie można obejrzeć w domowym zaciszu?

Premiera filmu „Ant-Man i Osa: Kwantomania” na Disney+ jeszcze w kwietniu

Trzeci film o przygodach Ant-Mana cały czas pozostaje jeszcze premierą dużego ekranu, ale na kinowe seanse wybierają się już tylko nieliczni widzowie. Produkcja okazała się bowiem spektakularną klapą i po wyjątkowo kiepskim przyjęciu przez krytyków (ex aequo najgorszy wynik w historii MCU na Rotten Tomatoes) szybko straciła zainteresowanie widowni.

Disney nie zdecydował się jednak na ekspresowe przeniesienie filmu „Ant-Man i Osa: Kwantomania” z kinowego ekranu na streaming. Wygląda na to, że premiera na platformie Disney+ została wyznaczona dopiero na 18 kwietnia. Oznacza to, że najnowsza odsłona MCU trafi do streamingu dopiero po 60 dniach od debiutu na ekranach kin. Nie jest to na razie jeszcze oficjalna data premiery w serwisie streamingowym Disneya, ale tego właśnie dnia produkcja ma pojawić się w cyfrowej dystrybucji w serwisach VOD – poprzedni film Marvela debiutował na Disney+ tego samego dnia, co w serwisach VOD. Możemy więc zakładać, że to właśnie wtedy trafi też do oferty Disney+ tym bardziej że już na 16 maja zapowiedziano premierę filmu na płytach DVD, Blu-ray i 4K UHD. Film powinien więc pojawić się najpóźniej w katalogu serwisu Disneya na początku maja.

Sprawdź też: Marvel potwierdza filmowe i serialowe premiery na 2023 rok. Te tytuły na pewno zobaczymy.

Jak szybko filmy Marvela trafiają na Disney+?

Jeśli „Ant-Man i Osa: Kwantomania” pojawi się na platformie Disney+ już 18 kwietnia, to stanie się to 60 dni po debiucie w kinach. To jak szybko poprzednie produkcje MCU trafiały do serwisu, możecie sprawdzić poniżej.

  • Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni” po 70 dniach od premiery w kinach
  • Eternals” po 68 dniach od premiery w kinach
  • Doktor Strange w multiwersum obłędu” po 47 dniach od premiery w kinach
  • Thor: Miłość i grom” po 62 dniach od premiery w kinach
  • Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu” po 82 dniach od premiery w kinach

Film „Ant-Man i Osa: Kwantomania” trafi do oferty serwisu Disney+ w rozdzielczości 4K wraz z systemem obrazu Dolby Vision oraz oryginalną ścieżką dźwiękową w formacie Dolby Atmos. Produkcja dostępna będzie także w formacie IMAX ENHANCED.  

zdj. Marvel