Anya Taylor-Joy i Chris Hemsworth w świecie „Mad Maxa”! Pełny zwiastun „Furiosy”!

Czas wrócić do postapokaliptycznego świata wykreowanego przez George'a Millera w serii „Mad Max”. Już za dwa miesiące na ekranach kin zobaczymy film o Furiosie, którą tym razem zagrała Anya Taylor-Joy. Mamy pełny zwiastun!

Anya Taylor-Joy w pełnym zwiastunie filmu „Furiosa: Saga Mad Max”!

W 2015 roku George Miller na nowo zdefiniował kinowe widowiska akcji, wracając w zupełnie nowym stylu do świata znanego z filmowej serii „Mad Max” zapoczątkowanej pod koniec lat 70. XX wieku. Mimo że „Na drodze gniewu” nie zostało wielkim hitem kasowym, to zdobyło gigantyczne uznanie wśród krytyków i widzów. Film wywalczył też sześć Oscarów i został w zeszłym roku okrzyknięty przez społeczność serwisu Rotten Tomatoes najlepszy filmem ostatnich 25 lat.

Sprawdź też: „Oppenheimer” w końcu w streamingu! Ten tydzień to wysyp wielkich premier!

Studio Warner Bros. po kilku latach zwłoki w końcu zdecydowało się na wyłożenie kasy na realizację kolejnego projektu w tym uniwersum i tym razem George Miller zdecydował się na pokazanie widzom historii młodej Furiosy, którą w poprzedniej produkcji zagrała Charlize Theron. Film jest więc prequelem „Na drodze gniewu”, a rolę Furiosy przejęła w nim Anya Taylor-Joy („Diuna: część druga”). W obsadzie towarzyszą jej Chris Hemsworth („Avengers: Koniec gry”) oraz Tom Burke („Mank”).

Gdy świat upada, młoda Furiosa zostaje wyrwana z Zielonego Miejsca Wielu Matek i wpada w ręce wielkiej Motocyklowej Hordy prowadzonej przez Watażkę Dementusa. Podróżując wspólnie przez wyniszczone ziemie natrafiają na Cytadelę należąca do Wiecznego Joego. Gdy dwaj tyrani toczą ze sobą bój o dominację, Furiosa musi przetrwać wiele prób, jednocześnie usiłując odnaleźć sposób na powrót do domu.

Do kin film „Furiosa: Saga Mad Max” zawita już 24 maja 2024 roku

zdj. Warner Bros.