Anya Taylor-Joy i Marcin Dorociński w nowej zapowiedzi serialu „Gambit królowej”

Netflix pokazał kolejną zapowiedź serialu „Gambit królowej”, w którym główną rolę zagrała Anya Taylor-Joy. Obok popularnej aktorki na ekranie pojawi się także polski aktor Marcin Dorociński.

Sześcioodcinkowy serial będzie ekranizacją powieści Waltera Tevisa z 1983 roku pod tym samym tytułem. Jego akcja zostanie osadzona w czasach Zimnej Wojny i opowie historię Beth Harmon, sieroty, która za wszelką cenę chce zyskać miano najlepszej szachistki na świecie. Marcin Dorociński zagra mistrza szachowego, Vasily'ego Borgova, największego przeciwnika głównej bohaterki.

Młoda Beth Harmon (Anya Taylor-Joy),  która pod koniec lat 50. ubiegłego wieku trafia do prowadzonego w stanie Kentucky sierocińca, odkrywa w sobie niezwykły talent do szachów, jednocześnie uzależniając się od przepisywanych dzieciom leków na uspokojenie. Dziewczyna, dręczona przez własne demony i napędzana wybuchowym koktajlem ze środków odurzających podkręconym jej własnymi obsesjami, zmienia się w wyjątkowo uzdolnioną i czarującą outsiderkę, która postanawia szturmem podbić konserwatywny i zdominowany przez mężczyzn świat zawodowych szachów.

Twórcą serialu jest dwukrotnie nominowany do Oscara Scott Frank, który pracował już z Netfliksem przy okazji serialu „Godless”. Frank ma na swoim koncie scenariusze do takich filmów jak: „Wolverine”, „Tłumaczka”, „Raport mniejszości”, a także „Logan” z 2017 roku i „Co z oczu, to z serca” z 1998 roku, za które otrzymał wspomniane nominacje do Oscara. W przypadku nowego serialu Scott Frank będzie jego scenarzystą, reżyserem i producentem wykonawczym.

Data premiery serialu „Gambit królowej” została wyznaczona na 23 października.

Gambit królowej - plakat-min.jpg

Zdj. Netflix