Anya Taylor-Joy łączona z nowym filmem Marvela! Ma zagrać potężną bohaterkę

Anya Taylor-Joy, którą w przyszłym roku zobaczymy na ekranach kin w prequelu „Mad Maksa”, może zostać nową gwiazdą filmowo-serialowego uniwersum Marvela. Aktorka łączona jest z rolą w superbohaterskiej produkcji o Fantastycznej Czwórce.

Anya Taylor-Joy zostanie nową gwiazdą Marvela? Ma dołączyć do obozu Galactusa

Marvel od wielu miesięcy szuka obsady do filmu o Fantastycznej czwórce i jak na razie potwierdzono jedynie, że rolę Reeda Richardsa negocjuje Pedro Pascal. Biorąc jednak pod uwagę, że zdjęcia do filmu mają wystartować już na początku przyszłego roku, możemy zakładać, że oficjalne ogłoszenia dotyczące castingów w końcu zaczną pojawiać się w sieci w ciągu najbliższych dni. Wśród nich może pojawić się informacja na temat obsadzenia w Marvelu Anyi Taylor-Joy. Według Daniela Richtmana, który jako pierwszy informował o castingu Pascala, studio chce, aby to właśnie gwiazda „Menu” zagrała główną przeciwniczkę tytułowej drużyny w jej pierwszym filmie w MCU.

Nie padły jak na razie konkretne informacje dotyczące tego, w kogo miałaby wcielić się Anya Taylor-Joy, ale już od dłuższego czasu mówi się, że Fantastyczna Czwórka zmierzy się w filmie z heroldem Galactusa. Pojawiały się też doniesienia o tym, że Marvel chce przedstawić na ekranie jedną z żeńskich wersji poplecznika potężnego złoczyńcy znanych z komiksów.

Galactus to kosmiczna istota żywiąca się całymi planetami i jedna z najpotężniejszych istot w całym kosmosie. Jego przybycie zawsze poprzedza pojawienie się herolda Galactusa, czyli istoty, które stały się sługami Pożeracza Światów. Obdarzani są też ułamkiem jego mocy. W komiksach pomocniczkami Galactusa były między innymi Stardust oraz żeńska wersja Srebrnego Surfera z Ziemi-829 znana jako Juno. Najpopularniejszą żeńską wersją Herolda była jednak Frankie Raye znana jako Nova. W komiksach Frankie posiadała moce zbliżone do tych, które zyskała Ludzka Pochodnia. Bohaterka zakochała się w Johnnym Stormie, jednak chcąc ocalić Ziemię przed zagładą, zgłosiła się na ochotniczkę do pełnienia roli nowego herolda Galactusa. Tym sposobem stała się wszechpotężną Novą i jej zadaniem było znalezienie nowych światów, które Galactus mógłby pochłonąć.

źródło: Daniel Richtman / zdj. Xavier Collin / depositphotos