Anya Taylor-Joy z główną rolą w spin-offie „Mad Maksa”?!

Wygląda na to, że George Miller faktycznie chce stworzyć spin-off ostatniego „Mad Maksa”, który ma opowiadać o młodości cesarzowej Furiosy granej w filmie „Na drodze gniewu” przez Charlize Theron. Pojawiły się właśnie informacje na temat ewentualnej daty rozpoczęcia prac na planie oraz aktorki, która miałaby wcielić się w młodą wersję Furiosy.

Pierwsze plotki dotyczące projektu sugerowały, że z obsadą łączony jest Yahya Abdul-Mateen II, którego oglądaliśmy niedawno w filmie Aquaman” i serialu Watchmen”. Później pojawiły się spekulacje sugerujące, że gwiazdami widowiska „Mad Max: Furiosa” zostaną Jodie Comer („Obsesja Eve”) i Richard Madden („Rocketman”). Comer według plotek miała wcielić się właśnie w postać młodej Furiosy, ale najnowszy raport z pewniejszego źródła (Variety) donosi, że George Miller rozmawiał ostatnio z aktorką Anyą Taylor-Joy, której chce powierzyć rolę głównej bohaterki.

Anya Taylor-Joy wystąpiła niedawno w filmie „Emma”, a w kwietniu mieliśmy ją zobaczyć na dużym ekranie w komiksowej produkcji „Nowi mutanci”. Na swoim koncie aktorka ma jeszcze występy w takich produkcjach jak „Split” czy „The Witch”.

Miller podobno zajmuje się już wczesnymi przesłuchaniami do głównych ról, mimo że prace nad filmem mają ruszyć w 2021 roku. Wcześniej sugerowano, że ekipa wejdzie na plan pod koniec tego roku. Zdjęcia maja być kręcone w Australii.

źródło: Variety.com / zdj. Universal Pictures