Anya Taylor-Joy zagra młodą Furiosę! Chris Hemsworth i Yahya Abdul-Mateen II w obsadzie

Znamy główną obsadę nowej odsłony serii „Mad Max”, która opowie o przygodach młodej Furiosy granej w ostatniej części przez Charlize Theron. W młodą bohaterkę zgodnie z przeciekami wcieli się Anya Taylor-Joy znana z takich produkcji jak „Split”, „Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii”, „Nowi mutanci” oraz „Emma.” Partnerować będą jej na ekranie Chris Hemsworth i Yahya Abdul-Mateen II, którzy również łączeni byli z obsadą filmu w ramach przecieków.

Film przedstawi historię młodej Furiosy i opowie o tym, jak wyglądało jej życie przed wydarzeniami z filmu „Mad Max: Na drodze gniewu”. W bohaterkę wcieli się Anya Taylor-Joy, którą łączono z projektem jeszcze w marcu tego roku. W głównej obsadzie znaleźli się także Yahya Abdul-Mateen II i Chris Hemsworth, którego angaż sugerowały sierpniowe przecieki. Mówiło się wówczas, że aktor przymierzany jest do roli Dementusa, niesamowicie przystojnego mężczyzny o twarzy anioła, która została oszpecona bliznami, w tym dużą blizną na czole pokrytą błyszczącymi szwami. Nie wiemy jednak, czy to tę rolę ostatecznie otrzymał Hemsworth oraz, czy Dementus będzie złoczyńcą filmu, czy jednym z protagonistów działających obok młodej Furiosy.

Film do własnego scenariusza wyreżyseruje oczywiście George Miller. Swój udział przy tworzeniu historii do filmu miał także Nico Lathouris pracujący z Millerem przy ostatniej produkcji o przygodach Szalonego Maksa. W ekipie produkcyjnej nie zabraknie także innych stałych współpracowników reżysera, scenografią zajmie się Colin Gibson, montażem Margaret Sixel, dźwiękiem Ben Osmo, a makijażem Lesley Vanderwalt.

Jak na razie nie wiemy, kiedy Miller rozpocznie prace nad filmem, ale stanie się to najpewniej w 2021 roku. Wcześniej sugerowano, że ekipa wejdzie na plan pod koniec tego roku, ale termin ten nie jest już aktualny. Zdjęcia mają być kręcone w Australii.

źródło: deadline.com / zdj. HBO / Universal Pictures / Netflix