Apple przejmuje szpiegowski film Matthew Vaughna z gwiazdorską obsadą

Chcąc walczyć o uwagę domowych widzów Apple, pozyskało prawa dystrybucyjne do kolejnego głośnego filmu. Firma posiadająca platformę Apple TV+ będzie mogła pokazywać swoim widzom nową produkcję Matthew Vaughna pod tytułem „Argylle”.

Vaughna przygotowuje się do stworzenia swojego kolejnego filmu od kilku miesięcy. Reżyser odpowiadający także za scenariusz zgromadził imponującą obsadę, w której znaleźli się Henry Cavill, Bryan Cranston, Bryce Dallas Howard, Samuel L. Jackson, Sam Rockwell, Catherine O'Hara, John Cena, a także debiutująca na dużym ekranie popularna piosenkarka Dua Lipa, która zajmie się także stworzeniem muzycznej oprawy.

Apple ma zapłacić za dystrybucję filmu „Argylle” około 200 mln dolarów. Jak na razie kontrakt dotyczy tylko pierwszej części filmu, ale mówi się, że produkcja ma rozpocząć nową franczyzę. Prace na planie wystartują w sierpniu tego roku w Europie.

Film koncentruje się na światowej sławy pisarce powieści szpiegowskich, która w istocie była jednym z najlepszych szpiegów, ale nie pamięta swojego dawnego życia, ponieważ cierpi na amnezję. Kiedy przeszłość zaczyna o sobie przypominać i odbijać piętno na życiu bohaterki powoli zaczynają wracać także wspomnienia z dawnego życia. Bohaterka staje do walki z tajemniczą organizacją Division, dla której kiedyś pracowała. Podstawą dla scenariusza była debiutancka powieść Ellie Conway, która pojawi się w księgarniach w 2022 roku.

źródło: deadline.com / zdj. Universal Pictures / Lionsgate / Warner Bros.