Apple sfinansuje kolejny film Ridleya Scotta. Joaquin Phoenix z rolą Napoleona Bonaparte

Apple Studios sfinansuje i wyprodukuje kolejny film w reżyserii Ridleya Scotta, zyskując tym samym prawa do międzynarodowej dystrybucji. Tym razem znany reżyser podejmie postać Napoleona Bonaparte, w którego wcieli się Joaquin Phoenix („Joker”). Prace nad filmem noszącym tytuł „Kitbag” ruszą na początku przyszłego roku w Wielkiej Brytanii.

Poza stanięciem za kamerą Ridley Scott będzie pełnił funkcję producenta z ramienia swojej firmy Scott Free. Producentem został także współpracownik reżysera Kevin Walsh. Za scenariusz do filmu odpowiada natomiast David Scarpa, twórca historii do produkcji „Wszystkie pieniądze świata”.

Film skoncentruje się na opowiedzeniu osobistej historii błyskawicznej kariery politycznej Napoleona. Istotnym wątkiem produkcji będzie także relacja Napoleona z jego żoną Józefiną de Beauharnais. Twórcy chcą też przedstawić na ekranie słynne bitwy prowadzone przez Napoleona oraz uchwycić jego nieustającą ambicję i niezwykły zmysł strategiczny.

O „Kitbag” Ridley Scott wypowiedział się pokrótce w nowym wywiadzie udzielonym portalowi Deadline:

Napoleon był od zawsze postacią, która głęboko mnie fascynowała. Przyszedł znikąd, by rządzić wszystkim. Jednocześnie prowadził romantyczną wojnę z niewierną małżonką, Józefiną. Podbił świat, by zdobyć jej serce, a gdy mu się to nie udało, podbił go, by zniszczyć ją i jednocześnie samego siebie. (...) Nie ma aktora, który lepiej poradziłby sobie z postacią Napoleona od Joaquina. W „Gladiatorze” stworzył jednego z najbardziej kompleksowych cesarzy w historii kina i dokona tego znów w przypadku Napoleona. Mamy też wspaniały scenariusz Davida Scarpy, a chcąc pokazać taką historię globalnej widowni trudno o lepszego partnera od Apple'a. 

źródło: deadline.com / zdj. Universal Pictures