Apple snuje kolejną wizję przyszłości. Rebecca Ferguson w pełnym zwiastunie serii science fiction „Silo”

Apple TV+ pokazało pełny zwiastun do „Silo”, serialu będącego adaptacją cyklu powieści Hugh Howleya. Główną rolę gra Rebecca Ferguson, którą znacie z takich widowisk jak „Diuna” czy „Doktor Sen”. 

Akcja oryginalnej powieści osadzona jest w przyszłości, w której Ziemia stała się toksycznym pustkowiem, a przetrwać zdołała ledwie garstka ludzi. Ci, którym udało się przetrwać, musieli jednak zejść pod ziemię i żyją w gigantycznych silosach całkowicie odcięci od świata zewnętrznego. W nowym społeczeństwie nakreślone zostały rygorystyczne nakazy i zasady, a na wyższych szczeblach władzy roi się od sekretów i kłamstw. Każde złamanie obowiązujących reguł wiąże się z zabójczą karą – wygnaniem na powierzchnię

Ferguson zagrała postać Juliette, niezależnej i zdeterminowanej inżynierki. W obsadzie partneruje jej między innymi Tim Robbins („Skazani na Shawshank”), wcielający się w rolę Bernarda, szefa IT w jednym z silosów. 

Scenariusz napisał Graham Yost, a za reżyserię odpowiada Morten Tyldum, który wyreżyserował dla Apple'a serial „W obronie syna” z Chrisem Evansem w roli głównej. Reżyser ma na swoim koncie także filmy „Gra tajemnic” i „Pasażerowie”. W obsadzie są również Rashida Jones („Biuro”), David Oyelowo („Selma”), Common („John Wick 2”) i Harriet Walter („Belgravia”). 

Premierę serialu „Silo” zapowiedziano na platformie Apple TV+ na 5 maja.

zdj. Apple