Apple szykuje film dokumentalny o Sidneyu Poitierze. Produkuje Oprah Winfrey

W ostatni piątek do sieci trafiła informacja o śmierci Sidney L. Poitiera. Teraz, dowiedzieliśmy się, że w planach znajduje się specjalny film dokumentalny o życiu nagrodzonego Oscarem aktora. Za realizację odpowiada Apple, zaś producentką wykonawczą została Oprah Winfrey.

Choć ujawnienie projektu zbiegło się ze smutną informacją o odejściu aktora, produkcja znajdowała się w planach od ponad roku. Prace produkcyjne znajdują się obecnie mniej więcej w połowie. Za reżyserię odpowiada Reginald Hudlin („Marshall”, „Prywatka”). Winfrey zajmuje się produkcją w ramach swojej firmy Harpo Productions. W filmie, który trafi do oferty Apple TV+ znajdą się między innymi wywiady z rodziną zmarłego aktora. 

Poitier, który zmarł w ostatni piątek w wieku 94 lat w swoim domu w Beverly Hills był pierwszym czarnoskórym aktorem, który zwyciężył statuetkę Oscara za rolę pierwszoplanową. Przedstawiciele Akademii nagrodzili w ten sposób jego udział w filmie „Polne lilie” z 1963 roku. W kolejnych latach, aktor pojawił się między innymi w filmach „W upalną noc”, „Nauczyciel z przedmieścia” i „Zgadnij, kto przyjdzie na obiad”. W 2002 roku został laureatem Honorowego Oscara za całokształt twórczości. Siedem lat później Barack Obama przyznał mu Prezydencki Medal Wolności będący najwyższym amerykańskim odznaczeniem cywilnym.

Źródło: Deadline / zdj. IMDb / RK Pictures