Apple szykuje filmową biografię Audrey Hepburn. Główną rolę zagra Rooney Mara

Włodarze platformy Apple TV+ postawili na kolejną biograficzną produkcję. Obok zapowiedzianego niedawno serialu o życiu Franka Sinatry, streamer ujawnił właśnie plany na nowy biopic poświęcony słynnej aktorce Audrey Hepburn. W filmie zagra ją Rooney Mara, znana między innymi z „Dziewczyny z tatuażem” i „Carol”.

Hepburn wygrała pierwszego Oscara w 1953 roku, za udział w filmie „Rzymskie wakacje”. Aktorka miała zaledwie 24 lat, gdy stała się jedną z największych kulturalnych ikon całego pokolenia, a zarazem wizytówkową postacią Złotej Ery Hollywoodu. A jednak, pod publicznym wizerunkiem aktorki kryła się chronicznie niedożywiona w dzieciństwie, opuszczona przez ojca dziewczynka, dorastająca w ciężkich warunkach okupowanej przez Niemców Holandii. Reżyserią nowego filmu opisującego życie aktorki zajmie się Luca Guadagnino, mający w dorobku remake „Suspirii” z Dakotą Johnson oraz „Tamte dni, tamte noce”. Wiadomo też, że za scenariusz produkcji odpowie Michael Mitnick, producent wykonawczy serialu „Vinyl”. Obok zagrania głównej roli, Mara będzie też producentką wykonawczą filmu.

Przypomnijmy, że niezależnie od projektu Apple'a, w przygotowaniach znajduje się serial poświęcony aktorce, noszący tytuł „Audrey”. Scenariusz serii szykowanej przez studio Wildside („Młody papież”) oparty będzie na szkicu przygotowanym przez syna aktorki, Lucę Dottiego i włoskiego dziennikarza i pisarza Luigiego Spinolę. Ojcem Dottiego był włoski psychiatra Andrea Dotti, którego Hepburn poślubiła w 1970 roku. Małżeństwo przetrwało dziesięć lat. W 2015 roku Dotti i Spinola napisali książkową biografię aktorki. Obok omówienia najważniejszych wydarzeń w życiorysie Hepburn, publikacja była też książką kucharską zawierającą nieopublikowane zdjęcia aktorki i jej ulubione przepisy.

Sprawdźcie też: Streamingowa rywalizacja rozstrzygnięta. Wiemy, gdzie trafi biografia Franka Sinatry od twórcy „Pięknej i Bestii”

źródło: Deadline / zdj. Disney / Universal