Apple TV+ szykuje serialowe hity na styczeń. Nachodzą dwie głośne premiery

W nowy rok platforma Apple TV+ wkroczy z dwoma głośnymi premierami ze świata seriali. Jedna z nich może z powodzeniem walczyć o miano jednej z najbardziej wyczekiwanych produkcji ostatnich lat. To „Władcy przestworzy” od Stevena Spielberga i Toma Hanksa będący nieoficjalną kontynuacją „Kompanii braci”. Co jeszcze zobaczymy w styczniu?

Seriale od Apple TV+ na styczeń. Władcy przestworzy nowością w streamingu

Serial będzie nieformalnym spin-offem „Kompani braci” i „Pacyfiku”, które Hanks i Spielberg wyprodukowali wiele lat temu dla HBO. Za wyreżyserowanie „Władcy przestworzy” odpowiada Cary Joji Fukunaga („Nie czas umierać”), a scenariusz napisał John Orloff, pracujący też przy „Kompanii braci”. Na pierwszy sezon złoży się dziewięć odcinków. W dniu premiery, czyli 26 stycznia zaprezentowane zostaną dwa premierowe epizody. Kolejne będą emitowane co tydzień.

Serial bazuje na książce Donalda L. Millera zatytułowanejWładcy przestworzy. Amerykańscy lotnicy w walce z nazistowskimi Niemcami i przedstawi losy żołnierzy walczących w specjalnej grupie lotniczej przeprowadzającej niebezpieczne naloty bombowe na niemieckie pozycje w trakcie drugiej wojny światowej. Główne role zagrali: Austin Butler, Barry KeoghanCallum Turner, Anthony Boyle, Nate Mann i Raff Law.

Kartoteka policyjna”, czyi kryminalny thriller od Apple TV Plus

Policyjna kartoteka apple tv plus

Druga ze styczniowych premier to serial „Kartoteka policyjna” stworzony przez nominowanego do nagrody BAFTA Paula Rutmana („Vera”, „Indian Summers”). Serial określany jest jako mocny brytyjski thriller kryminalny, w którym występują zdobywca Oscara Peter Capaldi i Cush Jumbo.

Anonimowe zgłoszenie telefoniczne wciąga dwóch dwójkę błyskotliwych detektywów w konfrontację związaną ze starą sprawą o morderstwo – młoda kobieta u progu swojej policyjnej kariery i doświadczony śledczy z wieloma kontaktami, są zdeterminowany, by chronić swojego dobrego imienia. Serial porusza kwestie rasy, zaniedbań instytucjonalnych i poszukiwania wspólnej płaszczyzny porozumienia w spolaryzowanej Wielkiej Brytanii. W obsadzie serialu są także: Charlie Creed-Miles, Dionne Brown, Shaun Dooley, Stephen Campbell Moore oraz Zoë Wanamaker.

W styczniu platforma Apple TV+ będzie również kontynuowała emisję seriali „For All Mankind” oraz  „Monarch: Dziedzictwo potworów”.

Seriale Apple TV+ w styczniu:

  • „Kartoteka policyjna” – 10 stycznia
  • „Władcy przestworzy” – 26 stycznia

zdj. Apple TV+