Apple TV+ zapowiada filmy i seriale na 2024 rok. Szykuje się sporo dobra!

Platforma Apple TV+ nie chce być gorsza od Netfliksa i też zaprezentowała światu swoje filmowe i serialowe premiery przygotowane na 2024 rok. Wśród nich znajdziemy sporo nowości z największymi gwiazdami. Pojawiło się też kilka seriali wracających z nowymi sezonami.

Apple TV+ mocno stawia na głośne seriale. Na te produkcje warto zwrócić uwagę

Jedną z najbliższych premier od Apple TV+ będzie serial „Constellation”, którego gwiazdą jest Noomi Rapace, aktorka zagrała Jo, kobietę wracająca na Ziemię po nieudanej misji kosmicznej, która odkrywa, że kluczowe elementy jej życia przepadły. Serial ma być pełną akcji eksploracją ciemnych stron ludzkiej psychiki skupiającym się na desperackim dążeniem głównej bohaterki do ujawnienia prawdy o tajemniczej kosmicznej wyprawie i odzyskania wszystkiego, co utraciła.

W połowie marca pojawi się natomiast historyczny serial „Manhunt” opowiadający prawdziwą historię Edwina Stantona, amerykańskiego prawnika i sekretarza wojny w gabinecie Abrahama Lincolna. Po zamachu na szesnastego prezydenta Stanów Zjednoczonych jego współpracownik wpadł w obsesję na punkcie schwytania Johna Wilkesa Bootha, który śmiertelnie postrzelił Lincolna oraz zachowaniu spuścizny zmarłego prezydenta.

Sprawdź też: SkyShowtime z najmocniejszą ofertą! Co obejrzymy na Netflix, Disney+ i HBO Max w tym tygodniu?

Michael Douglas w serialu Franklin

Pozostając w temacie historycznych produkcji, warto przypomnieć, że w tym roku jedną z głośniejszych nowości na Apple TV+ będzie miniserial „Franklin” mający opowiadać o narodzinach Stanów Zjednoczonych. W roli Benjamina Franklina wystąpił Michael Douglas.

Serial bazuje na książce „A Great Improvisation: Franklin, France and the Birth of America” autorstwa nagrodzonej Pulitzerem pisarki Stacy Schiff. Produkcja odsłoni kulisy, tego jak będąc w wieku siedemdziesięciu lat i nie posiadając żadnego wykształcenia dyplomatycznego, polityk przekonał Francję – monarchię absolutną – do uznania amerykańskiej niepodległości. Dzięki swojej sławie, charyzmie i pomysłowości wymanewrował licznych brytyjskich szpiegów, francuskich informatorów i wrogich współpracowników doprowadzając nie tylko do uniezależnienia USA, a również do uzyskania ostatecznego pokoju z Anglią w 1783 roku.

Sprawdź też: To ona ma zastąpić Johnny'ego Deppa w „Piratach z Karaibów”. Disney chce młodej obsady.

Ciekawie zapowiada się też nowy serial od Marka Protosevicha, twórcy „Thora” i „Jestem legendą”. Produkcja zatytułowana „Sugar” ma być współczesną wersją opowieści o prywatnym detektywie z akcją osadzoną w Los Angeles. Serial ma innowacyjnie wykorzystać zróżnicowane konwencje gatunkowe. Główną gwiazdą i producentem serialu jest Colin Farrell.

Jennifer Connelly została najnowszą gwiazdą kolejnej oryginalnej serii Apple TV+. W widowisku science fiction tej platformy streamingowej, aktorka z „Top Gun: Maverick” spotka się z grającym główną rolę Joelem Edgertonem („Obi-Wan Kenobi”). 

Jennifer Connelly i Joel Edgerton w thrillerze science fiction „Dark Matter”

Jennifer Connelly i Joel Edgerton w thrillerze science fiction Dark Matter

Warto też zwrócić uwagę na serial „Dark Matter” opowiadającego historię niejakiego Jasona Dessena (Joel Edgerton), fizyka, wykładowcy i głowy rodziny, który podczas spaceru ulicami Chicago zostaje wciągnięty do innego wymiaru. Po drugiej stronie, bohater spotyka alternatywną wersję samego siebie.

Metafizyczny cud szybko przeradza się jednak w koszmar, gdy mężczyzna odkrywa, że na drodze do domu i do jego prawdziwej rodziny stoi labirynt odmiennych rzeczywistości oraz najgorszy wróg jakiego mógł sobie wyobrazić: on sam. W żonę głównego bohatera wcieliła się Jennifer Connelly. Serial jest adaptacją powieści Blake'a Croucha o tym samym tytule. Autor pierwowzoru jest scenarzystą, producentem i showrunnerem serii.

W tym roku z drugim sezonem powróci też komediowy serial „Loot”, którego gwiazdą  jest Maya Rudolph, komiczka znana z filmu „Druhny” oraz wieloletnich występów w „Saturday Night Live”. Bohaterką serialu jest Molly Novak, która po rozwodzie z mężem, z którym przeżyła 20 lat, musi zastanowić się, co zrobić z częścią majątku eksmałżonka szacowanego na 87 miliardów dolarów.

O wszystkich serialach przygotowanych przez Apple TV+ na 2024 rok przeczytacie, klikając w ich tytuły na poniższej liście.

Apple TV+ premiery na 2024 rok:

 1. The New Look
 2. Sugar
 3. „The Big Door Prize” sezon 2
 4. „Loot” sezon 2
 5. Franklin
 6. Napoleon
 7. Lady in the Lake
 8. Presumed Innocent
 9. Constellation
 10. Manhunt
 11. The Dynasty: New England Patriots
 12. Dark Matter
 13. Palm Royale
 14. The Completely Made-Up Adventures of Dick Turpin
 15. „The Reluctant Traveler with Eugene Levy” sezon 2
 16. Land of Women

zdj. Apple TV+