Apple wygra walkę o prawa do nowego film o wyścigach z Bradem Pittem. Gigantyczna kwota transakcji

Wygląda na to, że rywalizacja o kolejny projekt, z którym jako główna gwiazda powiązany jest Brad Pitt, dobiegła końca. Spośród szeregu hollywoodzkich wytwórni i platform streamingowych, najlepszą ofertę miał przedstawić producentom Apple. Włodarze usługi finalizują właśnie kontrakt dotyczący ekskluzywnych praw dystrybucyjnych.

Źródła bliskie Apple TV+ wskazują, że za możliwość dodania przyszłego filmu do swojego katalogu, zaproponowano kwotę w przedziale 130-140 milionów dolarów. Produkcja ma opowiedzieć o doświadczonym kierowcy samochodów wyścigowych, który powraca z emerytury, by przyuczyć dobrze zapowiadającego się, młodego rajdowca. 

Jako reżyser w tworzenie projekt zaangażowany będzie Joseph Kosinski twórca znany z takich produkcji jak „Niepamięć”, „Tylko dla odważnych” oraz „Top Gun: Maverick”. Scenariusz szykuje Ehren Kruger, z którym Kosinski współpracował przy sequelu „Top Gun”. Producentem widowiska jest Jerry Bruckheimer mający w swoim dorobku niezliczoną liczbę hitowych produkcji, z których można wymienić chociażby „Piratów z Karaibów”, „Skarb Narodów”, „Bad Boys”, czy „Helikopter w ogniu”. W projekt zaangażowany ma być także legendarny brytyjski kierowca Lewis Hamilton.

Dodajmy, że nowy projekt przejęty przez Apple'a jest już drugim przedsięwzięciem, które usługa streamingowa realizować będzie z Bradem Pittem. Parę miesięcy temu włodarze Apple TV+ podjęli współpracę z reżyserem „Spider-Mana”, Jonem Wattsem. W niezatytułowanym projekcie charakteryzowany jako thriller, Pitt ma pojawić się wraz z Georgem Clooneyem. Aktorzy wcielą się w role specjalistów „od rozwiązywania problemów”, którzy zostali przydzieleni do tego samego zadania.

źródło: Deadline.com / zdj. Warner Bros.