Ostatni taki film superbohaterski DC trafił dziś na HBO Max. Obejrzycie?

Nieco ponad dwa miesiące po premierze w kinach do streamingu zawitała ostatnia odsłona filmowego uniwersum DC Comics rozpoczętego w 2013 roku produkcją Człowiek ze stali z Henrym Cavillem.

Co dziś obejrzeć na HBO Max? 

Szukacie filmowej propozycji na dzisiejszy wieczór? Dzisiaj do streamingu trafiły dwie filmowe nowości. Obok nominowanego do pięciu Oscarów tytułu American Fiction od Prime Video swoją nowość przygotowało też HBO Max. Do serwisu trafił dzisiaj film „Aquaman i Zaginione Królestwo”, który w grudniu ubiegłego roku gościł na ekranach naszych kin. Jeśli nie widzieliście go na dużym ekranie, to pojawiła się okazja do nadrobienia zaległości!

Premiera „Aquamana 2” w streamingu

Jeśli przegapiliście kinowy seans ostatniej superbohaterskiej produkcji DC Comics to nic straconego. Macie już okazję do pożegnania się z rozpoczętym ponad dekadę temu DCEU dzięki platformie HBO Max. Film „Aquaman i Zaginione Królestwo” będący kontynuacją najlepiej zarabiającego filmu w całej historii DCEU nie był w stanie nawiązać do sukcesu swojego poprzednika, ale ostatecznie udało mu się uzbierać z kinowych kas solidne 433 mln dolarów. Był to najlepszy wynik dla superbohaterskiej produkcji DCEU od czasu premiery pierwszej kinowej przygody Aquamana z 2018 roku.

Film nie przypadł jednak do gustu przeważającej większości krytyków. Pozytywnie oceniło go tylko 34% recenzji, ale widzowie mieli odmienne zdanie na temat jego jakości. Wśród głosujących pozytywną notę wystawiło mu 81%.

Aquaman i Zaginione Królestwo

Swoją najnowszą produkcją superbohaterską studio Warner Bros. wraca do dosyć szybkich premier w streamingu. Film przeniósł się z dużego na mały ekran dokładnie po 68 dniach, czyli po okresie zbliżonym do takich filmów jak „Flash” (70 dni) oraz „Shazam! Gniew Bogów” (67 dni). Ostatnio na debiut „Blue Beetle” musieliśmy czekać nieco dłużej, bo aż 85 dni. Produkcja trafiła do widzów w rozdzielczości 4K z systemem obrazu Dolby Vision. Obecna jest też oryginalna ścieżka dźwiękowa w formacie Dolby Atmos. W przypadku polskiej wersji językowej film możecie obejrzeć na HBO Max z dubbingiem i napisami. W filmie nie udostępniono polskiego lektora.

O czym opowiada film Aquaman i Zaginione Królestwo?

Poprzednio Czarna Manta nie zdołał pokonać Aquamana. Wciąż jednak pragnie pomścić śmierć ojca i dlatego nie cofnie się przed niczym, żeby rozprawić się z Aquamanem raz na zawsze. Tym razem Czarna Manta jest potężniejszy niż dotąd. Posiadł moc mitycznego Czarnego Trójzęba, który kryje w sobie starożytną i złowrogą siłę. Żeby go pokonać, Aquaman nieoczekiwanie prosi o pomoc Orma, swojego uwięzionego brata i poprzedniego króla Atlantydy. Obaj muszą zapomnieć o różnicach, żeby ochronić królestwo oraz ocalić rodzinę Aquamana i cały świat przed nieodwracalnym zniszczeniem.

zdj. Warner Bros.