Aquaman rusza na ostatnią misję! Nowy zwiastun „Zaginionego Królestwa”

Jason Momoa wyruszy jeszcze w tym roku na swoją ostatnią misję w roli Aquamana. Aktor potwierdził niedawno, że jego drugi solowy film będzie jednocześnie finałową odsłoną dotychczasowego uniwersum DC Comics. Studio Warner Bros. pokazało właśnie nową zapowiedź widowiska „Zaginione Królestwo”.

Aquaman i Zaginione królestwo” domknie stare uniwersum DC Comics

Produkcja będąca drugą częścią przygód Arthura Curry’ego (w tej roli Jason Momoa), nowego króla Atlantydy, zakończy trwające od 2013 roku uniwersum DCEU. Sam Momoa powróci najprawdopodobniej w nowym świecie DCU tworzonym przez Jamesa Gunna roli Lobo, ale na razie aktor skupia się na promowaniu widowiska z Aquamanem, które trafi do kin 20 grudnia 2023 roku. Z okazji rozpoczęcia przedsprzedaży biletów pokazano właśnie nową zapowiedź filmu.

Aquaman w drugim filmie będzie musiał stawić czoła potężnemu zagrożeniu ze strony Czarnej Manty (Yahya Abdul-Mateen II), żądnego zemsty rywala, który chce zniszczyć wszystko, co kocha Arthur.  Poprzednio Czarna Manta nie zdołał pokonać Aquamana. Wciąż jednak pragnie pomścić śmierć ojca i dlatego nie cofnie się przed niczym, żeby rozprawić się z Aquamanem raz na zawsze. Tym razem Czarna Manta jest potężniejszy niż dotąd. Posiadł moc mitycznego Czarnego Trójzęba, który kryje w sobie starożytną i złowrogą siłę. Żeby go pokonać, Aquaman nieoczekiwanie prosi o pomoc Orma, swojego uwięzionego brata i poprzedniego króla Atlantydy. Obaj muszą zapomnieć o różnicach, żeby ochronić królestwo oraz ocalić rodzinę Aquamana i cały świat przed nieodwracalnym zniszczeniem.

Do swoich ról z pierwszej części wracają: Nicole Kidman jako matka Arthura, królowa Atlanna, Amber Heard jako Mera, księżniczka Xebel, oraz Patrick Wilson jako Orm, były król Atlantydy.

zdj. Warner Bros.