„Archive 81” – nowa seria grozy Jamesa Wana z pełnym zwiastunem

W sieci pojawił się nowy zwiastun serialu „Archive 81”, który na potrzeby platformy Netflix przygotowała showrunnerka Rebecca Sonnenshine, producentka i scenarzystka „The Boys”. Jako producent wykonawczy, za nową serię odpowiada James Wan („Obecność”). Premierę zaplanowano już na 14 stycznia.

Na „Archive 81” złoży się osiem odcinków opowiadających historię Dana Turnera, archiwisty, który podejmuje zlecenie odrestaurowania kolekcji uszkodzonych taśm VHS z 1994 roku. W toku pracy bohater przekona się, że pracuje nad zapisem filmów dokumentalnych kronikujących śledztwo poświęcone tajemniczemu kultowi i odkryje, że istnieje sposób na odwrócenie biegu makabrycznych wydarzeń sięgających niemal ćwierć stulecia wcześniej. Realizację zainspirowała seria popularnych podcastów utrzymanych w konwencji found footage.

Główne role w serialu grają Mamoudou Athie („Underwater”), Martin Donovan („Wielkie kłamstewka”), Julia Chan („Katy Keene”) i Dina Shihabi („Altered Carbon”). Za reżyserię części odcinków odpowiada Rebecca Thomas („Stranger Things”). W przygotowaniach serialu brali udział autorzy oryginalnego podcastu, Mac Sollinger i Daniel Powell

Plakat serialu Archiwum 81

zdj. Netflix