Armie Hammer traci kolejną rolę. Aktor nie zagra w „The Billion Dollar Spy”

Armie Hammer pożegnał się z rolą w kolejnym hollywoodzkim projekcie. W obliczu ostatniego skandalu oraz oskarżenia o gwałt aktor stracił rolę w szpiegowskim thrillerze „The Billion Dollar Spy”, w którym miał pojawić się obok Madsa Mikkelsena.

Upadek aktorskiej kariery Hammera rozpoczął się po tym, jak do sieci wyciekły rzekome rozmowy aktora ze swoją kochanką, w których ten nakłaniał partnerkę do aktów kanibalizmu. W kolejnych dniach w Internecie pojawiły się następne doniesienia, tym razem związane z prywatnym kontem aktora na Instagramie, na którym Hammer w obraźliwy sposób wypowiadał się o kobietach. 18 marca na konferencji prasowej w Los Angeles pojawiła się jedna z rzekomych byłych partnerek aktora, która oskarżyła go o gwałt. Policyjne źródła potwierdziły, że Hammer faktycznie jest podejrzany w sprawie, którą założono na początku lutego.

Wcześniej aktor stracił już angaż w miniserialu o kulisach „Ojca chrzestnego” oraz filmie „Shotgun Wedding”. Aktor stał się także poważnym problemem dla Disneya, ponieważ jest jedną z głównych gwiazd w nakręconym już filmie „Śmierć na Nilu”. Niestety dla Disneya rola Hammera jest zbyt duża, aby mogło dojść do jego zastąpienia poprzez dokrętki – ze względu na angaż wielu gwiazd ich zorganizowanie wymagałoby zbyt wysokiego nakładu finansowego i było niezwykle skomplikowane logistycznie. Produkcja została niedawno przesunięta ponownie na 11 lutego 2022 roku, więc studio będzie mogło obserwować, jak rozwija się sprawa oskarżeń wobec Hammera i podjąć ewentualne kroki, które zminimalizują wizerunkowe straty.

Film „The Billion Dollar Spy” opowie opartą na faktach historię radzieckiego inżyniera Adolfa Tołkawczowa (Mikkelsen) i agenta CIA Brada Reida (Hammer), którzy zaryzykowali życiem, by zminimalizować szansę na wybuch otwartego konfliktu zbrojnego między ZSRR i Stanami Zjednoczonymi. Reżyserką i scenarzystką widowiska będzie Amma Asante („Belle”). Obecnie nie poinformowano, który z aktorów zastąpi Hammera.

Scenariusz oparto na opracowaniach przygotowanych na podstawie odtajnionych dokumentów CIA przez nagrodzonego Pulitzerem dziennikarza Davida E. Hoffmana.

źródło: hollywoodreporter.com / zdj. Warner Bros.