Armie Hammer zagra w serialu o „Ojcu chrzestnym”

Armie Hammer („Tamte dni, tamte noce”, „Rebeka”) zagra główną rolę w szykowanym z myślą o platformie Paramount+ miniserialu „The Offer”. Dziesięcioodcinkowa produkcja ma przybliżyć kulisy powstawania słynnego „Ojca chrzestnego” Francisa Forda Coppoli.

Scenariusz autorstwa Lesliego Greifa i Michaela Tolkina został oparty na wspomnieniach nominowanego do Oscara producenta, Ala Ruddy'ego. Ruddy (w którego w ramach najnowszej produkcji wcieli się Hammer) był jedną z kluczowych postaci odpowiedzialnych za pierwszy z trzech filmów, wraz z Coppolą, Bobem Evansem i Mario Puzo

Warto dodać, że „The Offer” nie jest jedyną zapowiedzianą produkcją która poruszy temat legendarnego filmu Coppoli. O procesie powstawania „Ojca chrzestnego” już wkrótce opowie również pełnometrażowy film „Francis And The Godfather” z Oscarem Isaakiem i Jakiem Gyllenhaalem w rolach głównych. W tym przypadku reżyserią zajął się Barry Levinson, twórca filmu „Rain Man”. Isaac wcieli się we Francisa Coppolę, zaś Gyllenhaal zagra Boba Evansa, byłego szefa studia Paramount Pictures.

Scenariusz stworzył Andrew Farotte, a jego poprawą zajął się Barry Levinson. Osią fabuły „Francis And The Godfather” będą potyczki pomiędzy Coppolą, młodym reżyserem, a Evansem, ówczesnym decydentem studia Paramount, który miał wątpliwości co do obsadzenia w głównych rolach mało znanego wówczas Ala Pacino oraz Marlona Brando.

źródło: Deadline.com / zdj. Warner Bros.