Asteriks i Obeliks powracają w zwiastunie nowego filmu. Tym razem dwaj Galowie zawędrują do Chin

Francuskie studio Pathé pokazało w sieci nowy zwiastun filmu „Asteriks i Obeliks: Imperium smoka”, czyli najnowszego podejścia do adaptacji klasycznej serii komiksów René Goscinny'ego i Alberta Uderzo. Na ekranie pojawią się między innymi Vincent Cassel oraz Marion Cotillard. Kiedy premiera?

W „Imperium smoka” duet kultowych Galów wyrusza do Chin. Córka cesarza Hana Xuandi chce uwolnić się ze szponów złego księcia w związku z czym ucieka do Galii i prosi o pomoc Asteriksa i Obeliksa.

Dodajmy, że jest to pierwsza adaptacja live-action komiksów, w której nie zobaczymy Gérarda Depardieu – postać Obeliksa przejął Gilles Lellouche. Rola Asteriksa trafiła z kolei do reżysera projektu - Guillaume'a Caneta. Scenariusz napisali Philippe Mechelen i Julien Hervé. Produkcja nie jest ekranizacją żadnego z pierwowzorów autorstwa Goscinny'ego i Uderzo, ale na podstawie scenariusza filmu powstał komiks, który ukaże się w księgarniach krótko po kinowej premierze. Więcej informacji o albumie w tym miejscu.  

Poza wymienionymi aktorami w obsadzie jest też Zlatan Ibrahimović, szwedzki piłkarz i gwiazdor włoskiego AC Milanu. Dodajmy, że Marion Cotillard wciela się w rolę Kleopatry zaś Vincent Cassel zagrał Juliusza Cezara

We francuskich kinach premiera filmu odbędzie się dokładnie 1 lutego bieżącego roku. Na rodzimych ekranach produkcję zobaczymy nieco później, 10 lutego.

  

zdj. Pathé