Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru - polski zwiastun i data premiery

Kino Świat pokazało pierwszy polski zwiastun animacji Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru oraz poinformowało o polskiej dacie premiery. Zobaczcie sami.

Po pechowym upadku z drzewa, podczas zbiorów jemioły, druid Panoramiks postanawia przejść na emeryturę. Wcześniej musi jednak zadbać o bezpieczeństwo wioski i znaleźć dla siebie godnego następcę. W towarzystwie Asteriksa i Obeliksa wyrusza więc w świat, w poszukiwaniu młodego utalentowanego druida, któremu mógłby powierzyć tajemnicę magicznego wywaru. Tymczasem o problemach Galów dowiadują się ich najwięksi wrogowie. Dowodzeni przez Juliusza Cezara i kapłana Demoniksa, Rzymianie wymyślają intrygę, która pozwoli im zdobyć przepis na eliksir siły. Tak rozpoczyna się wielka, zaczarowana przygoda – prawdziwy kocioł śmiechu i zaskakujących zdarzeń!

W polskiej obsadzie dubbingowej głosów tytułowym bohaterom użyczyli Wojciech Mecwaldowski i Wiktor Zborowski.

Animacja pojawi się w polskich kinach 18 stycznia 2019 roku. Za reżyserię podobnie jak w przypadku poprzednich części będą odpowiadać Louis Clichy i Alexandre Astier, który napisał także scenariusz filmu na podstawie komiksu René Goscinny'ego i Alberta Uderzo.

źródło: Kino Świat / Licensing Magazine / 6 studio