Atrakcja z Disneylandu ożywa w kolejnej filmowej adaptacji. Pierwszy zwiastun „Nawiedzonego dworu”

Disney pokazał w sieci pierwszy zwiastun „Nawiedzonego dworu”, kolejnego filmu zainspirowanego otwartą w końcówce lat 60. ubiegłego wieku atrakcją Disneylandu. Gwiazdorska produkcja, mająca pierwotnie zasilić ofertę platformy Disney+, trafi na wielki ekran w sezonie wakacyjnym.

Nowa wersja „Nawiedzonego dworu” opowie historię pewnej kobiety i jej dziewięcioletniego syna. Główni bohaterowie trafią do tytułowej posiadłości i wpadną na grupę osobliwych postaci w niejasny sposób powiązanych z krążącą wokół budynku przerażającą tajemnicą.

W tej tajemniczej historii przygodowej, pewna lekarka (Dawson) i jej dziewięcioletni syn (Chase Dillon) próbują rozpocząć nowe życie i przeprowadzają się do podejrzanie niedrogiej posiadłości w Nowym Orleanie. Wkrótce odkrywają, że przez zakup domu zyskali znacznie więcej, niż oczekiwali. Po pomoc zwracają się do księdza (Wilson), który z kolei kieruje się do owdowiałego naukowca i eksperta od zjawisk nadprzyrodzonych (Stanfield), wróżbitki z francuskiej dzielnicy (Haddish) i zgryźliwego historyka (DeVito).

Główne role grają Rosario Dawson, Owen Wilson, Chase Dillon, LaKeith Stanfield, Tiffany Haddish, Winona Ryder, Dan Levy, Hasan Minhaj i Danny DeVito. Z kolei Jared Leto pojawi się w roli postaci znanej jako upiór Alistair Crump. Za kamerą stanął Justin Simien, twórca znany przede wszystkim z pracy przy serialu „Drodzy biali!”. Za scenariusz odpowiada zaś Katie Dippold, autorka remake'u „Pogromców duchów”. 

Za oceanem film zadebiutuje dokładnie 28 lipca tego roku.

 

Źródło: BD / zdj. Warner Bros.