Austin Butler i Tom Hardy wystąpią w nowym filmie twórcy „Uciekiniera”. O czym opowie „The Bikeriders”?

Poznaliśmy pierwsze szczegóły o kolejnym filmie Jeffa Nicholsa, reżysera dramatu „Uciekinier” z Matthew McConaugheyem. Następnym projektem twórcy będzie opowieść o klubie motocyklowym, osadzona w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku. W obsadzie znajdą się między innymi Tom Hardy i znany z niedawnej filmowej biografii Elvisa Presleya, Austin Butler.

Akcja filmu zatytułowanego „The Bikeriders” przybliży okoliczności powstania fikcyjnego klubu motocyklowego w pewnym miasteczku na środkowym zachodzie Stanów Zjednoczonych. Na przestrzeni dekady, w ramach której rozegra się fabuła, przybytek zmieni wizerunek: z przystani dla systemowych wyrzutków stanie się kryjówką dla złowieszczych gangów. Inspiracją dla filmu miała być fotografia wykonana przez słynnego filmowego fotografa Danny'ego Lyona oraz jego książka z 1967 roku przybliżająca sylwetki wyjętych spod prawa amerykańskich motocyklistów.

Sprawdź też: To już potwierdzone. Keanu Reeves zagra w nowym serialu Martina Scorsese i Leonarda DiCaprio

Poza Hardym i Butlerem, w obsadzie „The Bikeriders” jest jeszcze Jodie Comer („Ostatni pojedynek”). Nichols stanie za kamerą na podstawie napisanego przez siebie scenariusza. Produkują Sarah Green i Brian Kavanaugh-Jones z ramienia Tri-State oraz wytwórnia New Regency. Prace na planie mają ruszyć w październiku tego roku. 

Źrodło: Deadline / zdj. Sony Pictures