„Avatar 2” jeszcze niegotowy, a James Cameron zabiera się już za czwartą część serii

We wrześniu wrócimy do świata Pandory wykreowanego przez Jamesa Camerona w filmie „Avatar” z 2009 roku. Reżyser ujawnił podczas tegorocznego wydarzenia D23, że rozpoczął już prace nad czwartą częścią cyklu, co oznacza, że jednocześnie zajmuje się trzema odsłonami.

We wrześniu Disney wypuści do kin pierwszego „Avatara” mającego przygotowań widzów na grudniowe szaleństwo związane z premierą wyczekiwanej od ponad 10 lat kontynuacji. Drugą odsłonę najbardziej dochodowej produkcji wszech czasów studio promowało na zakończonym w ten weekend wydarzeniu D23, gdzie pojawiły się główne gwiazdy produkcji Zoe Saldana i Sam Worthington. Na scenie zabrakło jednak samego Jamesa Camerona, który połączył się z widzami zgromadzonymi na panelu przez wideo-rozmowę. Reżyser zdradził, że przebywa obecnie w Nowej Zelandii, gdzie ruszyły właśnie prace nad czwartą częścią „Avatara”. Jednocześnie Cameron zdradził, że cały czas zajmuje się jeszcze postprodukcją drugiej odsłony serii, która nie jest jeszcze gotowa. Co więcej, ciągle trwają też zdjęcia do trzeciej części.

Widzowie zgromadzeniu na panelu poświęconym filmom z serii „Avatar” mieli okazję zobaczyć nową zapowiedź drugiej odsłony, ale Disney nie zdecydował się na jej upublicznienie w sieci. Z zakulisowych przecieków dowiedzieliśmy się, że zwiastun koncentrował się głównie na podwodnych scenach z udziałem Na'vi, scenie z laboratorium, w której oglądamy archiwalne nagranie z dr Grace Augustine graną przez Sigourney Weaver – w tej scenie udział bierze też nowa, nastoletnia bohaterka grana właśnie przez Weaver. Sporo czasu poświęcono też wspólnym scenom słownych konfrontacji Neytiri i Jake'a.

Sprawdź też: Kiedy animacja „DC Liga Super-Pets” trafi na HBO Max? Premiery 45 dni po kinowym debiucie to już przeszłość.

W filmie wyreżyserowanym przez Jamesa Camerona, wyprodukowanym przez Camerona i Jona Landau, występują: Zoe Saldana, Sam Worthington, Sigourney Weaver, Stephen Lang, Cliff Curtis, Joel David Moore, CCH Pounder, Edie Falco, Jemaine Clement i Kate Winslet.

Premiera „Avatara 2” odbędzie się 16 grudnia tego roku. Film dostępny będzie wyłącznie w kinach.

zdj. Disney