„Avatar 3” postawi na większą głębię postaci. W „Avatarze 4” czeka nas przeskok w czasie!

James Cameron pracuje nad tym, aby „Avatar 3” przybył na czas do widzów, czyli na Święta Bożego Narodzenia w 2025 roku, ale zajmuje się już także przygotowywaniem gruntu pod czwartą część swojej filmowej sagi. Reżyser zdradził właśnie nowe informacje na temat tego, czego możemy spodziewać się po dwóch najbliższych częściach „Avatara”.

Avatar 3” – kiedy premiera? Cameron obiecuje większą głębię postaci

Cameron stwierdził ostatnio, że prace nad „Avatarem 3” są na dobrej drodze, ale zaznaczył, że dwa lata do premiery w grudniu 2025 roku będą wypełnione wieloma obowiązkami. Prace nad filmem trwały jeszcze przed kinową premierą drugiegoAvatara”, który debiutował pod koniec zeszłego roku i stał się trzecim najbardziej dochodowym filmem wszech czasów po zebraniu od widzów 2,3 mld dolarów. Podobnie ma się sprawa z czwartą odsłoną, której fragmenty powstają już przy okazji pracy nad „Avatarem 3”.

Cameron ujawnił, że kręcenie drugiej, trzeciej i czwartej części niemal jednocześnie wynika z konieczności utrzymania ciągłości dorastania młodych bohaterów. Jest to konieczne, bowiem, jak właśnie zapowiedział, w przypadku czwartego filmu ma zostać zastosowany duży przeskok czasowy. „Zobaczymy ich, a potem przeskoczymy o sześć lat i wrócimy” – tak reżyser opisał przeskok w czasie w czwartym filmie. „Dlatego część, w której wracamy do bohaterów, jest częścią, której jeszcze nie nakręciliśmy. Zaczniemy ją kręcić po premierze trójki”. Omawiając trzecią część serii, Cameron zapewniał, że nacisk zostanie położony na głębie bohaterów i film nie będzie opierał się wyłącznie na świetnych efektach specjalnych.

Koniecznie sprawdź: Gorący tydzień w streamingu! Netflix, Prime Video, Disney+ zaskakują nowościami. To będą hity.

„Duży postęp twórczy w Avatarze 3 polega, mówiąc najprościej, na większej głębi postaci” – przekonuje reżyser. Zobaczymy nowe kultury, nowe stworzenia – wszystko to, czego można się spodziewać po filmie z tej serii, ale cała idea tego cyklu filmów polega na tym, żeby egzystować z tymi ludźmi i odbywać z nimi tę epicką podróż. Więc nie chodzi o to, żeby pokazać wam za pomocą efektów specjalnych najlepszą wodę, jaką kiedykolwiek stworzono. Chodzi o zagłębienie się w serce i dusze bohaterów. Pojawi się także wiele bardzo interesujących nowych postaci”.

Początkowo trzeci film miał trafić do widzów już w 2024 roku, ale seria była wielokrotnie przekładana przez Disneya. Najnowszy harmonogram zakład, że „Avatar 3” pojawi się na ekranach kin 19 grudnia 2025 roku. Na kolejną część będziemy musieli natomiast czekać kolejne cztery lata! „Avatar 4” planowany jest na 21 grudnia 2029 roku, a „Avatar 5” na 19 grudnia 2031 roku.

źródło: variety.com / zdj. Disney