„Avatar: Istota wody” w końcu doczeka się wersji 4K UHD! Będzie też premiera pierwszej części

W czerwcu „Avatar: Istota wody” trafi nie tylko do streamingu, ale też na nośniki fizyczne. Po wielu miesiącach oczekiwania poznaliśmy już oficjalną datę premiery wydań DVD, Blu-ray i 4K UHD z nową produkcją Camerona. Tego samego dnia w sprzedaży pojawi się też premierowo wydanie Ultra HD Blu-ray z pierwszą odsłoną serii z 2009 roku.

Avatar” i „Avatar: Istota wody” w czerwcu trafią na płyty 4K UHD!

Film „Avatar: Istota wody” zagościł w kinach 16 grudnia zeszłego roku i przez kolejne tygodnie zebrał od widzów aż 2,312 mld dolarów. Kontynuacja największego kinowego hitu wszech czasów zapracowała sobie tym na trzeci największy wynik w historii kinowej branży. Obydwie produkcje wyreżyserowane przez Jamesa Camerona rozdziela film Avengers: Koniec gry” (2,799 mld dolarów). Chcąc w pełni wykorzystać kinowy potencjał filmu, Disney wyjątkowo długo czekał z premierą swojego największego hitu ostatnich lat zarówno w cyfrowej dystrybucji, jak i na płytach. 

Sprawdź też: Nowa platforma Max wystartowała! Cena i oferta następcy HBO Max. Sporo seriali i filmów w 4K!

Do serwisów VOD film „Avatar: Istota wody” trafił dopiero 28 marca. Produkcja pojawiła się wtedy w USA w ofercie serwisów: Apple TV, Prime Video, Vudu czy Google Play. W Polsce film Camerona w cyfrowej dystrybucji pojawił się z kolei dopiero 9 kwietnia. Ostatnio potwierdzono natomiast, że drugi „Avatar” trafi do oferty serwisu Disney+ dokładnie 7 czerwca. Stanie się to więc po 174 dniach od premiery kinowej. Na końcu przyszła nareszcie pora na debiut na fizycznych nośnikach. Studio potwierdziło, że w Stanach Zjednoczonych stanie się to 20 czerwca.

Avatar: Istota wody” trafi na płyty na wszystkich trzech nośnikach: DVD, Blu-ray i 4K UHD. Dodatkowo pojawi się też edycja na Blu-ray 3D. Jeśli chodzi o dźwięk, to będziemy mogli liczyć na format Dolby Atmos. Na płycie Ultra HD Blu-ray obraz zostanie wzbogacony o system obrazu HDR10. Wraz z premierą drugiej części premierowo na nośnik 4K UHD trafi pierwszy „Avatar”.

71K0q-101aL._SL1372_.jpg 71x-QFAVEdL._SL1381_.jpg

zdj. Disney