„Avatar: Istota wody” w końcu trafi na Disney+. Premiera filmu Jamesa Camerona!

Po wyjątkowo długim okresie wyłączności dla kin i serwisów VOD jeden z największych kinowych hitów wszech czasów w końcu trafi też do streamingu. Film „Avatar: Istota wody”, który w grudniu zeszłego roku gościł na ekranach kin będzie można oglądać na platformie Disney+ w czerwcu. Poznajcie szczegóły.

Avatar: Istota wody” w czerwcu na Disney+. Jest dokładna data premiery

Druga część „Avatara” zawitała do kin jeszcze 16 grudnia i osiągnęła spektakularny sukces. Widzowie czekający na drugą część serii od 2009 roku wpłacili do kinowych kas aż 2,312 mld dolarów. „Istota wody” zapracowała sobie tym wynikiem na tytuł trzeciego największego hitu w historii kinowej branży. Lepiej radziły sobie jedynie filmy Avengers: Koniec gry” (2,799 mld dolarów) i „Avatar” (2,923 mld dolarów). Ogromna popularność filmu Jamesa Camerona doprowadziła do tego, że studio Disney długo odwlekało premierę w cyfrowej dystrybucji, chcąc do końca wykorzystać jej potencjał w kinowej dystrybucji. 

Sprawdź też: Kolejne czystki na HBO Max. Wiele hitów już za chwilę zniknie z platformy.

Dopiero 28 marca odbyła się w Stanach Zjednoczonych premiera drugiego „Avatara” w cyfrowej dystrybucji. Produkcja trafiła wówczas do serwisów VOD takich jak Apple TV, Prime Video, Vudu czy Google Play. Data ta nie obejmowała jednak polskiego rynku. W naszym kraju film Camerona zawitał do dystrybucji cyfrowej dopiero 9 kwietnia. Po ponad dwóch miesiącach przyjdzie wreszcie pora na debiut w streamingu. Mamy już pewność, że film „Avatar: Istota wody” trafi do oferty serwisu Disney+ dokładnie 7 czerwca. Stanie się to więc po 174 dniach od premiery kinowej.

Avatar: Istota wody” trafi na Disney+ 7 czerwca.

Avatar: Istota wody” trafi do oferty serwisu Disney+ w rozdzielczości 4K wraz z systemem obrazu Dolby Vision oraz oryginalną ścieżką dźwiękową w formacie Dolby Atmos.

zdj. Disney