„Awatar: Legenda Aanga” – aktorzy z „Sonica 2” i „Nastoletniego wilkołaka” dołączają do serialu Netfliksa

Trójka nowych aktorów dołączyła do realizowanego obecnie przez Netfliksa aktorskiego serialu opartego na animacji „Awatar: Legenda Aanga”. Zdjęcia do pierwszego sezonu ruszyły jeszcze w końcówce zeszłego roku i mają potrwać do maja.

Choć twórcami aktorskiej wersji zostali początkowo Michael Dante DiMartino i Bryan Konietzko, czyli para odpowiedzialna za stworzenie animowanego pierwowzoru, obaj zrezygnowali z udziału przy projekcie jeszcze w 2020 roku. O odsunięciu się od serialu zadecydowały kreatywne różnice między twórcami animacji i włodarzami platformy. Na początku 2021 roku funkcję showrunnera i głównego scenarzysty przejął Albert Kim

Teraz streamer poinformował o obsadzeniu trójki nowych aktorów w nieujawnionych jeszcze rolach. W pierwszym sezonie pojawią się Arden Cho („Nastoletni wilkołak”), Momona Tamada („Klub opiekunek”) i Simon Chin („Sonic 2: Szybki jak błyskawica”). Dołączyli do obsady, w której jest już Gordon Cormier (mający wcieli się w rolę tytułowego Aanga), Paul Sun-Hyung LeeLim Kay SiuKen Leung, Kiawentiio TarbellIan OusleyDallas Liu,  Daniel Dae Kim.

Na debiutancką serię adaptacji złoży się osiem godzinnych odcinków. Choć wcześniej mówiło się, że do premiery dojdzie jeszcze w tym roku, obecnie wszystko wskazuje na to, że aktorskiego „Awatara” zobaczymy dopiero w roku 2023.  

Źródło: Screen Rant / Twitter / zdj. Nickelodeon