Ballada ptaków i węży. Wiemy kiedy prequel „Igrzysk Śmierci” trafi do kin. Pierwsze spojrzenie na logo filmu!

Poznaliśmy datę premiery nowego filmu rozgrywającego się w świecie „Igrzysk Śmierci”. Najnowsza odsłona serii bazującej na cyklu książek autorstwa Suzanne Collins trafi na ekrany kin dokładnie 17 listopada 2023 roku. O czym opowie obraz? Kto będzie jego bohaterem? Zapoznajcie się z informacjami dotyczącymi projektu.

Nowy film z serii „Igrzyska Śmierci”. O czym opowie „Ballada ptaków i węży”?

Fabuła nowego filmu z serii „Igrzysk Śmierci” skupi się na historii Coriolanusa Snowa, przyszłego prezydenta i głównego antagonisty filmowej trylogii, w którego wcielił się Donald Sutherland. „Ballada ptaków i węży” przedstawi historię bohatera będącego nastolatkiem. Będziemy obserwować, w jaki sposób Snow doszedł do władzy i jak pozbył się swoich największych oponentów dążących, tak samo jak on, do sięgnięcia po totalitarną władzę.

Akcja produkcji będzie rozgrywać się na 64 lata przed wydarzeniami z pierwszej części sagi i dziesięć lat po tak zwanym okresie Mrocznych Dni, podczas którego doszło do buntu Dystryktów przeciwko Kapitolowi. Wybuch rewolucji doprowadził do rozpoczęcia Igrzysk Śmierci, w których kilkadziesiąt lat później udział wzięła Katniss Everdeen, protagonistka poprzedniej serii grana przez Jennifer Lawrence. Fabuła prequelu będzie miała miejsce w trakcie jubileuszowych, dziesiątych igrzysk.

Sprawdź też: „Nawiedzony dwór” – mamy oficjalne logo i opis fabuły remake’u dreszczowca Disneya

Literacki pierwowzór filmu zadebiutował na rynku książkowym przed dwoma laty. Będąca 4. tomem „Igrzysk Śmierci” powieść Collins ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa Media Rodzina.

Twórcy filmu „Igrzyska Śmierci: Ballada ptaków i węży”. Kto wyreżyseruje film?

donald sutherland in hunger games lionsgate.png

Na stanowisku reżysera najnowszej filmowej odsłony „Igrzysk Śmierci” znalazł się Francis Lawrence, twórca, który odpowiada za nakręcenie trzech z czterech obrazów głównej seriiPowieść na język filmowy przełożył Michael Arndt pracujący nad scenariuszem do filmu „Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia”, a także Michael Lesslie i autorka literackiego pierwowzoru.

Jeśli chodzi o obsadę filmu, do mediów wciąż nie przedostały się żadne informacje odnośnie planowanej ekipy aktorskiej.

Rzuć okiem na: „Dom z papieru: Korea” – nowa zapowiedź azjatyckiej wersji hitu Netfliksa zdradza datę premiery serialu!

„Igrzyska Śmierci: Ballada ptaków i węży” – kiedy premiera?

Najnowsza odsłona filmowej serii „Igrzysk Śmierci” zadebiutuje na ekranach kin 17 listopada 2023 roku.

Prosto z CinemaCon. Pierwsze spojrzenie na logo filmu „Igrzyska Śmierci: Ballada ptaków i węży”

Jeden z użytkowników Twittera podzielił się ujawnionym podczas imprezy CinemaCon logiem nadchodzącego filmu. Sprawdźcie, jak prezentuje się pierwsze spojrzenie na „Balladę ptaków i węży”.

Źródło: Deadline / Twitter / Zdj. Lionsgate