„Dom z papieru: Korea” – nowa zapowiedź azjatyckiej wersji hitu Netfliksa zdradza datę premiery serialu!

Netflix udostępnił nową zapowiedź nadchodzącego serialu pt. „Dom z papieru: Korea”, który jest azjatyckim remakiem hiszpańskiej produkcji streamera, która doczekała się 5 sezonów na przestrzeni lat 2017 - 2021. Opublikowany klip zdradza datę debiutu nowej wersji „Domu z papieru”.

„Dom z papieru” powraca! O czym opowie koreańska wersja hitu Netfliksa?

Koreański wariant hitu Netfliksa ma być wierną adaptacją europejskiego pierwowzoru. Z informacji, które przedostały się do mediów przy okazji pierwszej zapowiedzi nowej produkcji wynika, że remake nie będzie odbiegał fabularnie od treści poprzednika. Oto oficjalny opis serialu:

Ukryta pod cieniami masek grupa desperatów jednoczy się pod przywództwem kryminalnego mistrza znanego pod pseudonimem Profesor, by dokonać największego skoku, jaki kiedykolwiek widziała Korea.

Sprawdź też: „365 dni: Ten dzień” – recenzja filmu

„Dom z papieru: Korea” – obsada i twórcy nowego serialu Netfliksa

Reżyserem koreańskiego serialu został Kim Hong-sun, natomiast za scenariusz odpowiada Ryu Yong-jae. Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami w nowym „Domu z papieru” pojawi się gwiazdor „Squid Game”, Park Hae-soo, który w produkcji wystąpi jako Berlin. Na ekranie partnerować mu będą m.in. Yoo Ji-tae („Oldboy”) jako ProfesorJeon Jong-seo („Płomienie”) jako TokioLee Won-jong („Asurado”) jako Moskwa, a także Kim Yoon-jin („Zagubieni”) jako pani inspektor.

Kiedy premiera serialu „Dom z papieru: Korea”? Ile odcinków obejrzymy w 1. sezonie?

Zgodnie z najnowszą zapowiedzią produkcji Netfliksa, koreańska wersja „Domu z papieru” zadebiutuje w ofercie streamera już 24 czerwca. Na całość pierwszego sezonu złoży się 12 odcinków, z których każdy potrwa ok. 60 minut

Rzuć okiem na: O czym opowie 3. sezon serialu „Miłość, śmierć i roboty”? 

zdj. Netflix