„Barbie” szybko na HBO Max nie trafi. Premiera dopiero jesienią

Barbie” rządzi w kinach i studio Warner Bros. nie zamierza jej przeszkadzać w zdobywaniu kolejnych setek milionów dolarów. Przedstawiciele studia potwierdzili, że film Grety Gerwig nie będzie miał szybkiej premiery w streamingu i trafi na HBO Max dopiero jesienią.

Kiedy „Barbie” trafi na HBO Max? Premiera dopiero jesienią

Warner nie stawia już na szybkie premiery w streamingu i w ostatnich kilku przypadkach okno kinowe dla filmów wynosiło przynajmniej 63 dni. Ostatni raz wcześniej na małym ekranie zameldował się „Czarny Adam” (56 dni po premierze w kinach). Teraz „Flash” zawita do HBO Max równo 70 dni po debiucie w kinach i przy następnym swoim filmie studio nie zamierza na pewno zbyt mocno skracać tego okresu. David Zaslav oraz Jean-Briac Perrette stojący na czele działu streamingowego Warnera zapowiedzieli, że „Barbie” pojawi się na platformie streamingowej HBO Max dopiero jesienią. Nie padła jeszcze konkretna data, ale mamy już pewność, że od premiery w kinach do debiutu w streamingu minie przynajmniej 63 dni – po takim czasie na platformie debiutował ostatnio film „Martwe zło: Przebudzenie”.

To, że premiera nastąpi najwcześniej 22 września, sugerowałem ostatnio w artykule – Kiedy i gdzie „Barbie” i „Oppenheimer” trafią do streamingu? Premiera 22 lub 29 września stała się teraz bardziej prawdopodobna, ale cały czas stawiałbym jednak na to, że film z Margot Robbie pojawi się dopiero w październiku. Oczywiście kilka tygodni wcześniej „Barbie” zawita też do serwisów PVOD, gdzie będzie dostępna do kupienia. Na razie jednak studio Warner Bros. cały czas koncentruje się na kinowej dystrybucji przynoszącej ciągle ogromne wpływy.

Naprawdę wierzymy w okno kinowe. Pozwólmy temu filmowi przejść przez kinowe okno, niech zostanie wyświetlony, niech zbuduje markę, a następnie przejdziemy do PVOD. Przejdźmy przez te wszystkie okna dystrybucji, które działały od zawsze i uważamy, że cały czas działają bardzo dobrze. Następnie umieścimy go na Max. A kiedy trafi do Max, uważamy, że będzie miał bardzo dobry wpływ na platformę, a stanie się to jesienią” – zapowiadał dyrektor generalny Warner Bros. Discovery, David Zaslav.

zdj. Warner Bros.