Bassam Tariq wyreżyseruje dla Marvela film „Blade”

Wygląda na to, że po wielu miesiącach poszukiwań Marvel Studios znalazło w końcu reżysera swojego kolejnego kinowego widowiska. Kontrakt na wyreżyserowanie filmu o przygodach Blade'a negocjuje Bassam Tariq.

Amerykański reżyser urodzony w Pakistanie nie podpisał jeszcze kontraktu, ale mówi się, że jest głównym kandydatem studia i prowadzi już zaawansowane rozmowy na temat przejęcia kontroli nad projektem, którego gwiazdą będzie Mahershala Ali.

Marvel spotkał się z kilkunastoma kandydatami, a początkowo rozważał zatrudnienie jednej osoby do stworzenia scenariusza i wyreżyserowania „Blade'a”, ale ostatecznie zdecydowano, że stworzenie historii i wyreżyserowanie filmu zostanie powierzone dwóm różnym twórcom. W lutym ogłoszono, że scenariusz napisze Stacy Osei-Kuffour pracująca ostatnio przy serialach „Watchmen” dla stacji HBO i „Hunters” dla platformy Prime Video.

Bassam Tariq, to początkujący reżyser, który zadebiutował w pełnometrażowym kinie dopiero w 2020 roku za sprawą filmu „Mogul Mowgli” z Rizem Ahmedem w roli głównej. Marvel kontynuuje tym samym stawianie na początkujących twórców, którzy nie mieli jeszcze okazji przedstawienia się globalnej widowni, ale mają na koncie dobrze przyjęte debiuty.

źródło: deadline.com / zdj. Marvel