Batman będzie miał nowego scenarzystę. Tom King oficjalnie rozstaje się z serią

Scenarzysta Tom King, który w 2016 roku przejął główną serię o Batmanie, od Scotta Snydera potwierdził właśnie, że zgodnie z niedawnymi plotkami pożegna się z komiksami o Mrocznym Rycerzu w grudniu tego roku. Poznajcie szczegóły.

Kilka dni temu pojawiły się plotki, że DC Comic poszukuje nowego scenarzysty do głównej serii o Batmanie, a to oznaczało, że z komiksami o Mrocznym Rycerzu ma pożegnać się Tom King. Dzisiaj otrzymaliśmy już oficjalne potwierdzenie, że scenarzysta, który zajmuje się komiksami o Batmanie w ramach DC Rebirth, zostanie zastąpiony w grudniu bieżącego roku. Scenarzysta zakończy swoją przygodę z główną serią po 85 zeszytach, a to oznacza, że nie będzie mu dane do końca zrealizować swojego projektu, który miał zmieścić się w 100 zeszytach. King pożegna się z Batmanem po zakończeniu historii nazywanej „City of Bane”, która rozpocznie się w lipcu tego roku.

W oficjalnym oświadczeniu King napisał:

Trudno jest opuścić Batmana. To dar i radość z bycia przy tym komiksie. Ale zostawiam to, aby pracować nad największymi, najbardziej ambitnymi projektami w mojej karierze, komiksami, które tworzę z najlepszymi współpracownikami w branży. A to także dar i radość.

DC Comics zapowiedziało również, że przy okazji zmiany scenarzysty seria o Batmanie ponownie powróci do miesięcznego cyklu wydawniczego — przypomnijmy, że w ramach Odrodzenia komiksy wydawnictwa ukazywały się dwa razy w miesiącu. Wiemy również, że Tom King nie zostanie całkowicie odsunięty od postaci Batmana, bo po zakończeniu pisania głównej serii scenarzysta stworzy swoją własną miniserię pod tytułem „Batman/Catwoman”, która ma składać się z 12 zeszytów. Rysunki do nowej odsłony przygód Batmana i Catwoman stworzy Clay Mann, częsty współpracownik Kinga.

W opisie nowej serii od Toma Kinga czytamy, że:

Batman/Catwoman to szansa na zrobienie tego, co Morrison i Quietly zrobili w serii „Batman i Robin”: stworzenie ambitnej, przystępnej, pięknej i ekscytującej nowej serii, która będzie zwieńczenie lat historii i określi, kim jest Batman, a może nawet kim się stanie. Będzie to komiks o tym, o czym opowiadaja najlepsze komiksy z Batmanem, o tym jak nasz największy bohater zamienia strach w odwagę, ból w nadzieję, traumę w miłość. To historia, którą zawsze chciałem opowiedzieć, i zrobię to z człowiekiem, którego uważam za największego artystę komiksu, moim przyjacielem Clayem Mannem.

Batman-Catwoman-New-Comic-Cover.jpg

źródło: Batman-news.com / zdj. DC Comics